Reklamy na ložní prádlo vám neustále připomínají, že je zapotřebí hledět především na kvalitu. Toto sdělení není klišé! Mnozí z vás se o tom možná přesvědčili poté, co jste se probudili zmáčení potem nebo s nepříjemným pocitem na kůži způsobeným syntetickým materiálem, do něhož jste lůžkoviny před spaním povlékli.

Víte, jak správně vybrat kvalitní povlečení, nebo u vás rozhoduje pouze finanční hledisko? Uvědomte si, že v posteli trávíte celou noc, ve volných chvílích zde odpočíváte a jste-li nemocní, nevytáhnete zpod peřin paty. Proto byste měli vědět, jakým kritériím dát při volbě prádla přednost!

České firmy dbají na kvalitu vašeho spánku

Zvolíte-li si ověřenou českou firmu, která výrobu staví na letitých zkušenostech, pak nemůžete šlápnout vedle. V takovém řetězci vám i nejlépe poradí, který sortiment bude nejvíce vyhovující. Důležitou úlohu hraje nejen sklon k alergiím, ale také preference materiálu a praktičnost. Protože jsou jednotlivá roční období spjata s teplotními výkyvy, mějte v záloze alespoň dva různé typy. V létě oceníte chladivý efekt saténu, který je současně příjemný na omak. Zima holduje bavlně nebo flanelu. Celoročně lze povlékat do bavlny či krepu, jež po prvním vyprání přirozeně změkne a díky specifickému vláknu jej není zapotřebí žehlit.

Prostěradlo jako důležitá součást celku

Kvalitní povlečení a lůžkoviny ovlivňují prožitek ze spánku a jejich nevhodný výběr může mít též negativní zdravotní dopad! Neodmyslitelnou součástí postelové výbavy jsou samozřejmě i prostěradla. Klasické plachty ve velkém nahradily moderní napínací varianty, které k lůžku přilnou a po dlouhé noci působí stále upraveným dojmem. Bavlna se na stupni oblíbenosti udržuje v popředí, ale rovněž jemně česané příze jersey prostěradel si na trhu našly své příznivce. K dosažení maximální spokojenosti dbejte na prodyšnost a savost vybraného zboží. Vizuální podoba je až druhotná, ačkoli ji často stavíme do popředí.