výškaŽeny jsou věčně nespokojené. Buď jsou moc při těle nebo moc hubené, moc malé nebo moc vysoké. My dnes potěšíme ty, které jsou výškou malé. Máme pár triků, jak opticky oklamat okolí a přidat si pár centimetrů navíc.

Na botách záleží

První, co napadne každou – podpatky. Ano, jsou základem. Prodlouží opticky délku nohy a navíc dají vyniknout zadečku. Ovšem nejen podpatky jsou důležité, záleží i na barvě. Pokud volíte podpatky k sukni, je dobré zvolit boty béžové barvy, nebo prostě takové, která je blízká tvé přirozené tělové barvy. Nohy tak prodlouží i podobný fígl, kdy zvolíte boty ve stejné barvě, jako kalhoty. A právě nyní, v zimě, si dejte pozor na výšku kozaček. Buď zvolte až po kolena, nebo kotníčkové, ale když budete nosit takové, které končí v polovině lýtek, tělo se vám opticky ještě více sníží.

Výška pasu

Nohy, a tak i postavu, vám opticky prodlouží i tyto dva tipy: vysoký pas a krátký trička. Kalhoty i sukně do pasu sluší nejen hubeným, ale i ženám při těle, takže pokud jste malé, nezáleží na tom, kolik máte kilo. Ovšem kratší trička a bundy nedoporučujeme ženám s pár kily navíc, tato rada je pro ty, které mají optimální váhu a malou výšku. Co vlastně znamená krátká bunda a krátké tričko? Jsou to takové kousky, které nezakryjí zadeček!

A co změnit účes?

I vlasy mohou oklamat okolí. Zapomeňte na vyžehlené rovné dlouhé vlasy po zadek! Pro ženy s malým vzrůstem je nejlepší volbou nadýchaný účes po ramena. Výhodou jsou vlasy kudrnaté. A teď v zimě můžete využít i pokrývek hlavy – správně zvolená čepice, například s bambulí, postavu také prodlouží.

Doplňky

Ženy, které touží vypadat vyšší, než jsou, by neměly zapomínat ani na správně zvolené doplňky. Pokud na sebe dáte velké náušnice, velký náhrdelník a tlustý pásek, rozhodně vám to nepomůže! Ve vaše případě volte decentní doplňky. Například tenký dlouhý řetízek nebo peckové náušnice. Pásek volte užší a barevný.

Obrázek: pixabay.com