Vánoce klepou na dveřeVánoce jsou již za rohem a s největší pravděpodobností se vůbec nevymykáte české populaci a jste v tomto období velmi intenzivně či alespoň částečně zaneprázdněni nákupy vánočních dárků, přípravou pohodové atmosféry, pečením 20 druhů cukroví, dodržením všech vánočních tradic.

Zářnou výjimku však tvoříte, zvládáte-li vše s patřičnou grácií, pohodou a veselím, kteréžto obvykle bývají pouze přáním, ale jen zřídka se skutečně vyplní. Možná však dosahujete mnohem vyšší mety: nic sice nezvládáte, přesto umíte být veselí a pohodoví. Je-li tomu skutečně tak, pak si z fleku můžete otevřít relaxační studio či duchovní poradnu.

Vánoce nemusí být dokonalé

Pokud náhodou nepatříte mezi ty zcela osvícené a začíná se vás zmocňovat pocit, že něco nestíháte a nebude to úplně dokonalé nebo, že nesplníte něčí očekávání, vraťte se k vánočním tradicím o několik let zpátky. Možná lépe uvidíte na co skutečně nezapomínat a co naopak úplně vynechat. Nezapomínejte, že oslabený organismus je náchylný na různá onemocnění. Oblékněte se do působivé dámské mikiny, vezměte oblíbenou knížku, uvařte si čaj a usaďte do křesla.

Zvolněte tempo a jeďte odpočívat

Mnoho lidí si vůbec nedá tu práci porozumět a přejímá jen informace i rady jako holý fakt. Kupodivu to funguje i tam, kdy rady v praxi selhávají. Jednou z nejnebezpečnějších oblastí, kde dnešní populace podléhá desinformacím a mýtům, je lidské zdraví. Touha po jednoduchosti a zbavení se jakékoliv zodpovědnosti, nekritické myšlení vhání pacienty do léčitelských pokojů a ordinací v touze najít všelék, který do zanedbaných a znavených těl vžene vytoužené zdraví.

Zvolněte zavčasu tempo a zkuste se odreagovat. Můžete začít vyrábět krásné náramky, vánoční dekorace nebo přáníčka s dětmi. Více než stresu věnovat energii pozitivním záležitostem a své rodině. Odjeďte klidně někam mimo domov. Práce není zajíc a nikam neuteče. Zimy se bát nemusíte, ochrání vás bundy, svetry, šály a čepice, které si vezmete sebou. Více než sterilní čistotu uvítá rodina zdravou a veselou maminku i tatínka, kteří pomohou postavit iglú či sněhuláka.

Obrázek: pixabay.com