kytkyJiž po staletí bylo přisuzováno lidem podobenství se světem rostlin. Pestrobarevnost, vůně, houževnatost a další výčet vlastností byl přisuzován kytkám i lidem. Kytky podněcují obrazotvornost, navozují příjemnou atmosféru a vracejí chuť do života. Kytky zkrášlují naše domovy i životní prostředí a vnášejí do všednosti trochu své krásy a příjemné vůně. Květiny představují tlumočníka lásky a také milou útěchu v době bolesti. Květinami vítáme nový příchod človíčka a také se kytkami loučíme s milovanými osobami s bolestí v srdci. Dítě vyjadřuje své matce prostřednictvím kytky svou lásku, ale stejně tak i muž. Květinami vítáme a loučíme se. Zkrátka kytky neodmyslitelně patří do našich životů. Dnes se společně podíváme, jaké vlastnosti se přisuzují jednotlivým květinám a co mohou kytky prozradit o naší osobnosti.

Slunečnice

Tato krásná kytička je přisuzována individualistům, kteří v životě nepotřebují nic a nikoho. Lidé, kteří považují slunečnici za favorita mezi všemi kytkami, milují přírodu, ale jsou výbušné povahy. Velmi snadno se rozlítí.

Růže

Je spojená se zamilovaností a láskou. Pokud je růže vaše oblíbená kytka budete mít nejspíš vztah ke všemu hlubokému a krásnému. Toužíte po lásce a citu. Povahu máte těžko pochopitelnou, ale nechybí vám charisma a kouzlo. Na kompromisy si nepotrpíte a jste si vědomi svého půvabu. Nejlépe se uvolníte ve společnosti lidí, kteří umí zvolnit a věčně nestresují.

Kopretina

Rádi pomáháte druhým lidem, pokud však cítíte jistotu, že se vám to „vyplatí“. Možná, že životní zkušenosti rozhodly o tom, že lidé milující kopretiny, jsou opatrnější. Jde o bytost smyslnou, vášnivou, která se snaží vždy získat první místo. Kopretina je sebevědomá a přátelská a bez problémů navazuje nové kontakty.

Tulipánkrásné kytky

Milujete zábavu a dobrodružství. Moc dlouho nevydržíte přešlapovat na jednom místě a míříte kupředu. Nesnášíte nespravedlnost a stereotyp. Jde o lidi, kteří jsou do „nepohody“. Lidé, kteří si oblíbili tulipány, nesnášejí křiváctví a intriky.

Karafiát

Lidé ovlivňování karafiátem stojí nohama pevně na zemi. Ne, že by postrádali fantazii, ale řídí se rozumem. Občas mohou působit, že jsou tvrdší povahy, ale je to dáno tím, že jsou to zkrátka realisté.

Vlčí mák

Lidé vzhlížející k vlčímu máku jsou plní energie, vášně a jen těžko na takové lidi, bude někdo zapomínat. Opačnému pohlaví způsobí několik bezesných nocí. Navzdory výčtu dobrých vlastností mají tito lidé i své stinné stránky. Jsou velmi žárliví a neudrží peníze. Rádi utrácejí a užívají si života.

Fotografie publikována se svolením Victor Habbick Photography/ FreeDigitalPhotos.net