muffinyVelikonoce jsou za dveřmi a kromě beránků, mazanců a barevných vajíček můžete zpestřit váš stůl barevnými lahodnými muffiny!

Ingredience

Příprava je jednoduchá, nejdříve se ale pojďme podívat na potřebné ingredience:

3 hrnky polohrubé mouky

1/2 hrnku cukru krupice

1 prášek do pečiva

1 vanilkový cukr

2 vejce

1/2 hrnku mléka

1/2 hrknu oleje

2 bílé polevy (lze nahradit bílou čokoládou a smetanou)

potravinářská barviva

barevnou ozdobu

Připravit si navíc můžete také ovoce (borůvky, lesní směs…), čokoládu nebo lentilky.

Jak připravit těsto

Nejdříve smícháme zvlášť ve dvou mísách „suché“ a „mokré“ ingredience, poté obsahy obou mís spojíme a pořádně propracujeme. Do těsta můžete přidat buď barvivo jedné barvy, nebo si těsto rozdělte – máte tak možnost mít dvě barvy těsta.

Když je těsto hotové, necháme ho pár minut odležet; zatím si nachystáme plech na muffiny, který vyplníme košíčky. Košíčky plníme asi do 1/2, musíme počítat s tím, že muffiny trochu „povyskočí“.

V když máme plech naplněný, dáme mufiny péct do předehřáté trouby na 190°C. Pečeme je asi 20 minut – ale pokud vidíme, že jsou shora hnědé, vyndáme je dříve. Zda jsou opravdu hotové můžeme zjistit také špejlí, na kterou se nesmí přichytávat těsto.

Zatímco muffiny chladnou, rozděláme polevu a necháme ji rozpustit v horké lázni. Až se rozpustí, přidáme do ní opět barvivo (nebo můžeme obsah opět rozdělit na více částí a vmíchat různé barvy). Hotovou polevou poléváme muffiny a ještě než poleva ztuhne, posypeme ji barevným zdobením, perličkami, lentilkami, čokoládou nebo ovocem – dle vlastní chuti.

Necháme muffiny chvíli odležet (klidně je vložíme na chvilku do lednice), aby vychladly a poleva pořádně ztuhla. Poté můžeme podávat.

Obrázek: vlastní fotografie