Správná volba parfémuUmělci vůně nesnášeli, protože se nedaly zachytit jako ženská krása. Básníci je naopak milovali, protože je inspirovaly a „pomáhaly“ jim tvořit jejich stěžejní díla. Lidé o „moci“ vůně vědí už hodně dlouho, proto je kladen velký důraz na jeho správný výběr. Vůně jsou podmanivé, vzrušující, přitažlivé a každému „sedí“ něco jiného.

Volba správného parfému

Přestože na sobě máte nádherné šaty, k nim perfektně zvolené boty i doplňky, váš účes je elegantní a jste dokonale nalíčená, máte pocit, že vám stále něco chybí. Že nevíte, co to je? Přeci parfém! Jen správně zvolený parfém, který se k ženě vysloveně hodí, dokáže ještě více podtrhnout její krásu. Ano, je to právě vaše vůně, která upoutá pozornost vašeho okolí a přiláká obdivný pohled nejednoho muže. Rozhodně to však s množstvím parfému nepřežeňte, ať zbytečně „netyranizuje“ vaše okolí a doslova „nebije“ do nosu. V tomto případě platí: Všeho moc škodí.

Ke každé ženě se hodí něco jiného

Používejte jen tu vůni, která se vám líbí a vyhovuje vám. Rozhodně se nemusíte nutit používat parfém, který jste dostala k narozeninám od přítele, když je na vás jeho vůně příliš těžká nebo až moc kořeněná. Vaše vůně vás svým způsobem reprezentuje.

Jak najít „tu svou“?

Speciální návod na výběr té správné vůně, díky které se budete cítit ještěSprávná volba parfému více žensky, neexistuje. Jedinou dobrou radou je zkoušet, zkoušet a zkoušet. Jedině tak svou „srdeční“ vůni jednou objevíte. Vnímání vůní je individuální, dbejte proto na své pocity a náladu. Pokud tedy navštívíte drogerii či parfumerii, vyzkoušejte vůni na testovacím papírku. Pamatujte však na to, že každá vůně voní jinak při styku s vaší kůží, než na zkušebním papírku. Je proto důležité vybírat opravdu pečlivě a nenechat se „okouzlit“ hned prvním vonícím parfémem.

Ať už máte svou oblíbenou vůni, na kterou nedáte dopustit a ke které se vždycky ráda vracíte, pamatujte při jeho používání na pravidlo: Méně je někdy více.

Fotografie publikována se svolením Salvatore Vuono, Koratmember Photography/FreeDigitalPhotos.net