body fitnessNení to zase tak dávno, co jsem vám měla možnost představit jednu mladou slečnu, která se připravovala na soutěž, bikiny fitness. Není to nikdo jiný než Klára Macháčková, která je důkazem toho, že pokud máme v životě jasně stanovený cíl, zvládneme překonat i překážky.

Klára dříve bojovala s nepříjemnou nadváhou a jednoho dne se rozhodla, že bude zdravá, krásná a štíhlá. Nejen tomu, jak dnes vypadá, ale i soutěži bikiny fitness obětovala mnohé. Mimo svého času, který jako studentka a rovněž pracující slečna nemá mnoho, musela krotit své chutě. U takového sportu zvlášť před soutěží se nemůže ládovat, čím ji napadne. O tom, že musela být k sobě hodně tvrdá, není pochyb.

Mimo času a sebedisciplíny se Klára musela smířit i s tím, že přišla o spoustu kamarádů a to nejen kvůli tomu, že měla minimum času, ale kvůli hloupé lidské závisti. O tom čeho všeho se Klára musela vzdát a jak tvrdě si šla a stále jde za svým snem, si dnes budeme společně povídat. Kdo se nikdy neodvážil vydat svou vlastní cestou, nejspíš nepochopí. Cesta za úspěchem rozhodně není vydlážděná zlatými cihlami a ne každý z našeho okolí přijme tuhle změnu, která jde ruku v ruce s tím, jak se posouváme dopředu. Jako bonbónek budete pod článkem mít video ze soutěže, která proběhla v Ostravě – Martinově, kde můžete vidět i krásnou „bikinku“ Klárku.

Klárko, jak tě vůbec napadlo, že by ses fitness chtěla věnovat závodně?

Závody byli můj sen a cíl, který jsem chtěla za každou cenu pokořit! Nešla jsem tam s myšlenkou, že bych musela vyhrát a odnést si placku. Sice by to bylo hezké, co si budeme povídat, každého by to potěšilo, ale pro mě to byl boj zvítězit sama nad sebou. Dokázala jsem si, že mám odhodlání a disciplínu. Tohle je pro mě jako pro člověka hodně důležité. Mít dobrý pocit z toho co dělám. Snažit se být i druhým přínosem a motivací. Být bojovník, který zachová pokoru a uznání vůči druhým lidem.závody

Můžeš nám všem prozradit, co bylo pro tebe nejtěžším obdobím?

Těžké období? Celkově celá dieta není zrovna jednoduchá. Člověk se musí naučit jíst své zdravé jídlo, přestože vedle vás lidé ji nezdravě. Naučit se neporušit a vydržet. Nelitovat se protože jste si sami vybrali tuto cestu, kterou půjdete. Zvyknout si, že nikoho nezajímá, jak se cítíte. Je to jen váš boj, který buď vyhrajete, nebo ne. Já osobně jsem se nejvíce bála závěru týdne, kdy už ubývaly síly i energie. Těšila jsem se na den závodu, kdy konečně do sebe nacpu sladkou rýži. Člověk si úplně jinak začne vážit jídla. Tři dny jen zeleninový  detox, a tři dny 0. Nejde ani popsat, jak jsem se těšila na dny, kdy jsem začala cukrovat tzv. SUPERKOMPENZACE (Nacukrování+odvodnění). Vybavuji si přesně, jak jsem si dala vařit rýži a čekala, jak malá holka na Vánoce, než se to uvaří. Pro mě to byla radost a zároveň úleva, že jsem to zvládla.

Jaké pocity si odnášíš z této soutěže a čím byla pro tebe největším přínosem?

Odnesla jsem si mnoho dojmů a posbírala zkušenosti. Poznala nové lidi, kteří mi tam byli velkou oporou. Nikdo mě víc nedokázal pochopit, jak samotný závodník. I když jsem se nedostala do finále, nevzdám se a jdu dál. Každá zkušenost je dobrá a je nám přínosem. Pro mě je motivací, abych se zlepšila a vyladila nedostatky. Myslím, že jsou jen dvě možnosti. Buď vás to posune dál, nebo se na to vykašlete a už nikdy nebudete chtít závodit. U mě je to jasně ta první varianta a těším se na další závody a zkušenosti, které získám. Nelituji ničeho, co se v ten den odehrálo. Bylo to přesně tak, jak to mělo být a nic bych na tom neměnila. Na závěr bych ráda poděkovala z celého srdce mému příteli za veškerou podporu, dále pak svému sponzorovi Šmakoun Adler, panu Stanislavu Pešatovi, který mi věnoval svůj čas a nadále mě povede další přípravou a všem svým blízkým.

Obrázek: Klára Macháčková