pes a člověkTak jako člověk nemá rád jisté věci, tak i pes nemá rád to, co vy zrovna považujete za to, že se mu to líbí. Někdy je to opravdu těžké poznat, protože zvířata se raději schoulí do klubíčka a mnohdy nedělají nic, než aby se začaly nějak bránit. Je to o povaze nejen psa, ale i jiných domácích miláčků. Zde je pár ukázek toho, co váš pejsek rozhodně nemá rád.

Hlazení po tváři, hlavičce

Určitě někteří z nás, kteří mají psa, asi nesouhlasí s tím, co jsem teď napsala. Nicméně je ale dokázáno to, že pes opravdu nemá rád, když ho hladíte po tváři, či hlavičce. Poplácání po hlavičce může být nepříjemné, ale i bolestivé. Stačí si jen vzpomenout na to, co děláte vy, když vás bolí hlava. Také byste chtěli, aby vás v tomto okamžiku někdo hladil? Pokud váš pes chce odtáhnout hlavu, nebo si ji chce položit, je to jasné znamení toho, že to nemá rád. Raději mu dopřejte klid, odpočinek.

Objetí

Lidé tento pocit milují. Cítí se dobře v blízkosti milované osoby, ale pes to tak cítit nemusí. Jsou jisté rasy psů, kteří jsou někdy až agresivní k tomuto objetí. Jak ale poznám, že to nemám dělat? Pokud pes umístí přední tlapku, na zadní tlapku jiného psa, ukazuje mu svou dominanci. Takže když chcete obejmout štěně, může si myslet, že mu ukazujete své dominantní postavení a může se cítit ohroženě. To je jedna z nejčastějších, ale i zároveň neznámých důvodů, proč psi koušou lidi.

Pevné vodítko

Častou chybou majitelů psů je jejich držení na vodítku. Vy jako majitelé psů víte, jaké povahy je váš pes. A raději, když jste někde v blízkosti malých dětí, či starších osob, ale i dalších pejskařů, přitáhnete vodítko, aby se nic nestalo. Ale uvažovali jste nad tím, co na to váš pes? Přinese mu to bolest, ale i zároveň strach a začne být agresivní. Správné chození pomocí vodítka byste měli trénovat už od samého začátku.

 

Fotografie publikována se svolením od artur84 Photography FreeDigitalPhotos.net