vůněČlověk, který používá vůně, nám bude rozhodně vždy sympatičtější než ten, který zapáchá potem. Existuje pár pravidel, podle kterých se řídit při výběru a užívání vůní. Když najdeme tu správnou vůni, budeme více sebevědomí a spokojení.

Jak vybrat vůni

Zaprvé je důležité vyzkoušení si vybrané vůně na testovacím papírku, který je neutrální – pokožka může vůni zkreslovat kvůli krému, jiné vůni atp. Až když se nám vůně na papírku líbí, je vhodné otestovat ji i na pokožce, protože se na ní jinak usadí a může vůni trošku změnit.

Není dobré testovat v jeden den přílišné množství různých vůní. Člověk není schopen vnímat tolik pachů, výsledný efekt vůní se tak může smíchat a zkreslit. Maximální počet by měl být zhruba čtyři různé vůně.

Vůni nastříkáme na pokožku hřbetu ruky nebo na zápěstí. Je vhodné aplikovat ji z minimální vzdálenosti dvaceti centimetrů, aby se vůně rozvinula a správně rozptýlila. Kdyby jste totiž vůni nastříkali z malé vzdálenosti, objevila by se mokrá skvrna, která obsahuje především alkohol, který by byl cítit nejvíce.

Nanášení vůní

Vůně se nanášejí tam, kde krev pulzuje nejblíže u pokožky. Vhodnými místy jsou tedy ušní lalůčky, krk v oblasti krkavic, dekolt, zápěstí, loketní jamky, podkolenní jamky a vnitřní strana kotníků.

Vhodné je použít vůni také na oblečení, ale je třeba dávat si pozor na případné skvrny a odbarvení látky. Pokud nastříkáte vůni na oblečení, je nejlepší ho ihned po nošení vyprat, zvláště pokud střídáte vůně. Poté by se dvě různé mohly smíchat a vznikla by tak sice nová, za to ale velmi nepříjemná vůně.

Také si dejte pozor, abyste to s vůní nepřehnali. Hlavně parfémy, jejichž vůně je silná, by mohly být cítit pouze alkoholem, tady při větším množství. Je dobré užít trochu parfému na výše zmíněné partie, nebo jen některé z nich, a poté rozprášit parfém do vzduchu a popraškem projít. Vůně ulpí i ve vlasech, i na oblečení. Je poslední tečka za dokonalou prací s parfémem.

Fotografie: leau de chloe 2 Author: Maria Morri licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com