štětceNejen ženy, ale už dívky v pubertě propadají kouzlům líčidel. Pokud jste maminkou a máte dceru, která se ráda líčí, nebo se sama ráda zkrášlujete, poradíme vám, jakou si na to pořídit výbavu, aby vás líčení více bavilo a šlo vám od ruky!

Alternativa štětců

Nejdříve je třeba si říci, že nejsou pouze štětce, kterými se dá líčit. Spoustu žen preferuje nanášení make-upu, ale i jemných očních stínů rukama, prsty. Těmi spousta žen zapracovává i korektor. Další možností jsou aplikátorky, které jsou často součástí balení očních stínů, ale lze je koupit i samostatně balené. Existují různé druhy těchto aplikátorů, některé jsou pěnové, některé latexové, ale o nich si povíme třeba jindy. Posledním trendem, který se dostává čím dál více do povědomí, jsou houbičky, kterými se do pleti zapracovává make-up a korektor. A samozřejmě nesmíme opomenout i věhlasné labutěnky na nanášení pudru, které stále seženete.

Proč volit štětce?

Štětce jsou v mnoha ohledech lepší, zejména proto, že déle vydrží, jejich údržba je snazší – tím jsou také hygieničtější. Zároveň je jednoduchá i aplikace líčidel pomocí štětců, ať už pudrových nebo tekutých. Mnoho žen po zkušenostech s ostatními způsoby líčení volí štětce, protože práce s nimi je jednoduchá a rychlá.

Volte kvalitu

Nejlepší štětce jsou takové, které seženete v ověřených parfumeriích, drogeriích nebo od známých značek na internetu. Nedoporučujeme kupovat každý levný štětec, na který narazíte. Brzy byste samy poznaly, že štětiny jsou tvrdé, vypadávají, štětec nelze moc dobře udržovat… Nakonec byste určitě zvolila dražší, ale spolehlivější cestu.

Kvalitní štětce mohou stát několik set korun, ale mnohdy je seženete i za stovku. Je dobré, když si jej můžete osahat. Na dotek by měl být kvalitní štětec jemný, měkký, ale hustý.

Syntetika nebo příroda?

Štětce, kromě toho, že mají různé tvary, velikosti, pochází buď z přírody, nebo jsou syntetické. Štětce s přírodními štětinami volte pro nanášení pudru, tvářenky a očních stínů. Tyto štětce jsou jemné, nenaruší samotný produkt, naberou na sebe dostatečné, ale ne přehnané množství produktu a lépe se s nimi pracuje.

Syntetická vlákna štětců jsou lepší volit v případě tekutých či tuhých produktů. Těmi máme na mysli make-up, rtěnky, korektory. Umělé štětiny tyto produkty lépe rozetřou, jsou totiž tužší. Ale pozor! Ani umělá vlákna by vás neměla jakkoliv dráždit, píchat či škrábat! Vždy musíte cítit, že jsou na dotek jemné.

Obrázek: pixabay.com