Vybíráme novou šatní skříň – postup, jak na to

šatní skříňStěhujete se do nového bytu nebo jste si splnili svůj velký sen o vlastním rodinném domku? Pokud jste se rozhodli „pouze“ pro generální rekonstrukci stávajícího bydlení, pak i v tomto případě budete jistě řešit problém úložných prostor. A úložné prostory jsou jak jinak, než doménou nejrůznějších druhů skříní. Následující řádky budou ovšem věnovány jedné speciální kategorii – šatním skříním. Prozradíme vám, jaké druhy skříní jsou na našem trhu k dostání a jak postupovat při jejich výběru.

Není skříň, jako skříň

Setkat se můžete buďto s klasickou šatní skříní, jejíž útroby jsou tvořeny samostatnými tyčemi, které slouží k pověšení oblečení na ramínkách nebo se šatní skříní policového charakteru. Nejoblíbenější jsou ovšem skříně kombinované, do kterých jsou zakomponovány jak šatní tyče, tak i policové programy.

Skříně vyrobené na míru vašim potřebám a požadavkům

Dalším parametrem, který není doporučeno při výběru nové skříně podceňovat, je materiálové provedení skříně. Zde je potřeba utřídit si priority a požadavky, které se nové skříně týkají. Pokud je u vás na prvním místě kvalita a dlouhá životnost nábytku, pak sázejte na kvalitní šatní skříně vyrobené přímo na míru vašim požadavkům a potřebám.

Materiál napoví mnohé o kvalitě

V případě, že má sloužit skříň pouze dočasně, pak zvolte levnější laminátovou variantu. Zárukou skutečné kvality a dlouhé životnosti jsou ovšem skříně z masivu. Tuzemští výrobci pro jejich výrobu používají zpravidla kvalitní smrkové nebo borovicové dřevo. Setkat se ovšem můžete i se dřevem exotickým, které nalezne uplatnění zejména ve špatně větraných místnostech nebo interiérech s vysokou vlhkostí. Díky letokruhům je každá skříň z masivu jedinečným originálem, jež propůjčí místnosti nádech výjimečnosti a nadčasovosti.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.