MatraceSpánek je pro nás hodně důležitý. Když spíme, naše tělo se regeneruje, nabíráme novou fyzickou i psychickou sílu a připravujeme se na další náročný den. Spánkem také strávíme většinu našeho života. Chcete-li se opravdu dobře vyspat, zaměřte pozornost na matraci, na které každou noc uleháte. Je pro vás ideální? Spí se vám na ní dobře? Je dostatečně měkká nebo naopak tvrdá? Pokud máte se spaním problémy, může být chyba právě ve vaší matraci. Co takhle pořídit si novou?

Kvalitní spánek? Ano! Ale jen na kvalitní matraci!

Před samotnou koupí matrace si ujasněte, k jakému účelu ji vlastně budete vybírat. Pokud přemýšlíte nad koupí matrace, která se bude využívat jak příležitostněnapříklad když přijedou hosté či chcete-li matraci pořídit na chalupu, kam jezdíte párkrát do roka – vystačíte si se základními typy matrací. K tomuto účelu vám výborně poslouží cenové dostupnější pěnové matrace či matrace pružinové.  Tyto matrace jsou levné a vyhovují očekávání – vyspíte se na nich – ovšem rozhodně nejsou určeny pro každodenní používání. Na této „jednorázové“ matraci sice ušetříte, ale dlouhodobě určitě spokojeni nebudete.

Matrace pro každodenní použití

MatraceKupujete-li matraci, na které chcete spát každou noc, věnujte jejímu výběru opravdu dostatek času. Výběr každodenní matrace ovlivňuje celá řada faktorůvěk, váha, zdravotní problémy – ale zároveň také váš osobní pocit, tzn. máte-li radši matraci tvrdší či naopak měkčí. Vybírat můžete z matrací, které jsou vyrobeny ze studené pěny, BIO pěny, gelových matrací, latexových matrací nebo matrací s línou pěnou. Než si matraci odnesete domů, rozhodně se na ní v obchodě nestyďte lehnout. Vyzkoušejte, zda vám po všech stránkách „sedí“ a jestli ano – kupte si ji.

Užitečné rady při výběru nové matrace

  1. Pořizujete-li novou matraci zároveň s rámem, myslete na to, že je mnohem lepší investovat peníze do matrace, než do rámu. Na rámu přeci spát nebudete, ne?
  2. Vyhlídnete-li si matraci, rozhodně ji vyzkMatraceoušejte. Matrace by měla být z takového materiálu, který se přizpůsobí vašemu ležícímu tělu.
  3. Vybírejte matrace, u kterých se můžete přesvědčit o jejím složení. Také dejte přednost matracím, které mají snímatelný povrch – budete ho moct kdykoli vyprat.
  4. I matrace mají omezenou životnost, proto je nutné je po několika letech kompletně vyměnit. Chcete-li své matraci její životnost alespoň o pár let prodloužit, občas ji otočte (máte-li oboustrannou matraci).

Fotografie publikována se svolením Photostock, John Kasawa, Photography/FreeDigitalPhotos.net