výlet na horyDnešní doba je dost náročná, nejen z pohledu financí, ale taktéž volného času. Neustále se honíme za něčím, co vás stejně v životě moc neuspokojí. A co si tak odpočinout od každodenních starostí a svému tělu dopřát trochu relaxace a hlavně čistého vzduchu? Nejlepší variantou je udělat si výlet do přírody. Ano, chce to trochu přípravy, trošku financí, ale na druhou stranu nám to přinese mnoho pozitivního, a o to především jde. Co si máme tedy vzít s sebou do přírody? Tento článek vám pomůže v tom, abyste na nic důležitého nezapomněli.

Výběr místa

Důležité je nejen zvolit místo výletu, ale taktéž den. Mnoho pracujících lidí si dovolí udělat výlet pouze o víkendu. Protože mnoho pracujících lidí mají stejný nápad udělat si výlet o víkendu, stává se, že potkají mnoho svých známých právě na horách, a opět se diskutuje o práci, kde a co opravit – to přece není odpočinek. Zkuste si udělat výlet přes týden a sami uvidíte, kolik turistů potkáte, a hlavně jak si odpočinete.

Prostuduj si lokalitu

Na internetu lze najít nespočet cenných informací o místech, které se běžně navštěvují. Je tedy dobré si tyto informace důkladně přečíst, napsat si důležité poznámky a pokud možno, zabalit si mapu s vyznačenou trasou výletu. I když jsou naše trasy dobře vyznačeny, někdy se opravdu stane, že člověk špatně odbočí, a proto je dobré mít mapu s sebou.

Obsah batohu

Pokud jste si vybrali lokalitu v okolí, nepotřebujete tolik důležitých věcí, jako byste potřebovali při cestování na delší vzdálenost, třeba 100 km. Postačí vám malý batoh, ve kterém jsou: doklady, peníze, papírové kapesníčky, igelitový sáček na odpadky, malá lékárnička, 1, 5 litr čisté vody, energetické tyčinky, malý krém. Máte-li vybráno místo vzdálené, ale taktéž i výškově jiné, než jste zvyklí, kromě těchto věcí byste měli mít i plastovou pláštěnku, náhradní oblečení, sluneční brýle, mapu (kompas, navigaci), trekingové hole a hlavně kvalitní boty a oblečení.

Fotografie publikována se svolením od Winnond Photography FreeDigitalPhotos.net