Vyrobte si zajímavé podzimní dekorace

dekoraceLéto pomalu, ale jistě končí. Příroda se začíná zbarvovat do příjemných pastelových barev, vysoké teploty jsou již jen pouhou vzpomínkou na dva uplynulé prázdninové měsíce, dny jsou kratší a noci delší. Podzim je nádherným ročním obdobím, kdy stačí jediný pohled z okna na zbarvené stromy, které mají červenou, zlatou či lehce rezavou barvu, a mnoho z nás se s hrnkem čaje nostalgicky zastaví v čase. Ano – podzim s sebou nesporně přináší mrazivá rána, dny zahalené do mlhy, ale zároveň i příjemnou vůni stromů a nádhernou,  pestře zbarvenou přírodu. Zpříjemněte si ho a vyrobte si zajímavé podzimní dekorace!

Nehleďte na podzim příliš kriticky

Podzim pro někoho znamená definitivní konec vyhřátého léta. Tadekorace tam jsou příjemné, teplé večery, kdy s námi sluníčko trávilo čas až do pozdních hodin. Toto
roční období
 přináší nepříjemně studivá rána a časný západ slunce. Podzim ale nemusíte vnímat jen jako období, které vás zahaluje brzkou tmou a kousavou zimou, na kterou nejste po létě zvyklí. Naopak ho můžete brát jako ideální příležitost pro výrobu zajímavých dekorací, které vám kousek té podzimní atmosféry zanesou až domů.

Použít můžete cokoli, co vám podzim nabízí

Pro podzimní dekoraci nemusíte brát obchody útokem a horlivěPodzimní dekorace nakupovat speciální pomůcky a ozdoby. Stačí, když si uděláte večerní procházku do lesa či parku a cestou nasbíráte, co podzim dává. Spojíte tak příjemné s užitečným – procházkou prospějete svému tělu a nasbíráte si dostatek dekorací. Skvěle vám poslouží plody a rostliny, které najdete i u vás na zahrádce. Sbírat můžete lístky i větvičky. Velice pěkně vypadají sušené plody, jeřabiny, obilí, kukuřice i mech.

Dýňová klasika

Podzimní dekoraceHodně lidí využívá pro podzimní dekorace dýně. Dýně zkrátka nejsou jen halloweenským hitem, kdy slouží jako strašáci před dveřmi. Stačí si vybrat vhodnou velikost a druh dýně a můžete začít aranžovat. Dýně buďto můžete vydlabat a dovnitř nacpat mech a něco pěkného navrch, nebo je můžete nějakým pěkným způsobem naaranžovat. Fantazii se meze nekladou.

Jistě všichni známe klasická zvířátka vyrobená z kaštanů. Vyrobit si můžete opravdu jakékoli zvířátko – koně, prasátko či žirafu. Kaštanová zvířátka jsou nesmrtelnou klasikou, ovšem vydrží jen pár dní – stačí chvilka ve vyhřáté místnosti a kaštany se smrsknou. Tip na závěr: toužíte-li mít doma menší podzimní zoo, po přinesení kaštanové zásoby domů je natřete bezbarvým lakem na nehty – vydrží vám o několik dní déle.

Fotografie publikována se svolením Franky242, EA, Photoraidz, Simon Howden Photography/FreeDigitalPhotos.net

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.