barevný světNaučte se rozpoznat, jaké barvy, ale motivy mohou ovlivnit vaše emoce. Barva může být smysluplný způsob, jak reprezentovat, ale dokonce i vyvolat, silné emoce. Chcete-li mít barevný svět kolem vás, musíte se v něm cítit dobře. A právě barvy dodají vašemu světu ono přírodní krásu, ve které se budete cítit dobře, útulně, jistotně.

Věda není v černé a jen v bílé barvě

V různých kulturách zemí se liší barevnost, podle toho, na co právě chtějí poukázat, přilákat více lidí, vytvořit útulné místo. Na Západě, oranžová barva symbolizuje pocit štěstí, zatímco červená zvyšuje chuť k jídlu (to je důvod, proč jsou restaurace rychlého občerstvení často těchto barev). Teplé barvy dodají pocit teplého, útulného místa, zatímco studené barvy jako je modrá a fialová dodá uklidňující účinek.

Červená barva, neboli chtivá a žárlivá barva

Má-li žena na sobě červenou barvu, stává se pro muže magnetem. Červená barva symbolizuje sexuální dračici, nekompromisní ženu, ale i hrozbu – pocit žárlivost. Červená barva patří mezi teplé barvy, ale použijte-li tuto barvu v ložnici, stává se místem nekonečných, divokých her, nikoliv útulného místa. Jen spánku bude poskromnu.

Zelená barva- přírodní barva

Již kdysi dávno bylo zjištěno, že zelená barva, která symbolizuje přírodu, dodává našemu tělu pocit klidu, štěstí a hlavně odbourává stres. Má-li žena na sobě zelenou barvu, symbolizuje přírodní krásu, harmonii, oddanost, ale i nečekané změny. V zelené místnosti se budete cítit pohodlně, klidně. Možná proto se v nemocnicích často setkáváme s touto barvou, aby nás prostě uklidnila.

V modré obloze – světle modrá barva

Modrou barvu jsme často používali všude, kde se jen dalo. Modrá barva měla symbolizovat pocit pohodlí a klidu. Ale nyní tato barva popisuje pocit smutku, depresi. Patří mezi studené barvy, a i když náš mozek na tuto barvu působí pozitivně (lepší spánek, méně jsme přecitlivělí), pocit štěstí nám nedodává. Má-li žena na sobě světlou modrou, působí na nás tajemně, citlivě, čarovně (teď tady byla, a už není).

Fotografie publikována se svolením od Basketman photography/FreeDigitalPhotos.net