Péče o nehtyNejchladnější roční období udeřilo v celé své kráse a parádě. Mrzne, až praští a nepříjemný mráz vám zalézá pod kůži, nehty i za límec vaší zimní bundy. U nosu se vám houpe nevzhledná, avšak všudypřítomná kapka rýmy a vy tak musíte po kapsách nosit neskutečné množství kapesníčků. Teploty se zuby nehty drží nuly a kolikrát se vás snaží potrápit tím, že si vesele klesnou až k mínusovým hodnotám. Není se proto čemu divit, že má v tomto období drtivá většina žen problémy s pletí, trápí je suchá pokožka na rukou, řeší lámavé nehty, které vypadají nevzhledně a jejich konečky vlasů jsou roztřepenější a roztřepenější. Jak se s těmito stavy vypořádat? V dnešním článku vám prozradíme několik užitečných tipů, jak se v zimě starat o vaše nehty. Tak s chutí do toho!

 1. Dodávejte tělu dostatek vitamínů

  Trápí vás roztřepené nehty? Jsou lámavé a tenké? Tento nepříjemný stav vašich nehtů je způsoben nedostatkem vitamínů a minerálů. A zvláště v zimním období jich vaše tělo vyžaduje nejvíce! Z tohoto důvodu si dopřejte ryby, obilné klíčky, játra nebo vejce.

 2. Chybí vám železo a vápník!

  Pokud se trápíte pro své lámavé, bledé, křehké a hrbolaté nehty, věřte, že vám vaše tělo dává najevo, že mu něco chybí. Pravděpodobně za tím stojí nedostatek železa a vápníku. Snažte se do svého jídelníčku zařadit více zeleniny, sezamových semínek, mléčných výrobků, ovesných vloček, oříšků a brokolice.

 3. Používejte krém

  Snažte se myslet na to, že jakmile si umyjete ruce, musíte si je namazat zvláčňujícím krémem. V zimě je to obzvlášť důležité! Nejideálnější jsou krémy obsahující olivový olej, protože jsou k vaší pokožce šetrnější. A čemu byste se rozhodně měly vyvarovat? Hydratačním krémům!

 4. Nevystavujte ruce mrazu

  Jak už to v zimě bývá – mrzne. Proto své ruce chraňte rukavicemi, které se pro vás stanou nejen výborným ochráncem vašich paciček, ale navíc si můžete vybrat i vzhledově přitažlivý kousek, který podtrhne vaší zimní garderóbu.

 5. Zábaly a koupele

  Pro udržování vašich nehtů jsou ideální různé lázně, koupele či zábaly. Díky tomu budou nádherně pevné, lesklé, nebudou se třepit ani lámat. Na tyto procedury není nutné ihned běžet k manikérce, zvládnete to klidně samy doma. Jeden tip na zábal: smíchejte olivový olej s mlékem a medem.

Fotografie publikována se svolením Marin Photography/FreeDitigalPhotos. net