Zima je sice příslibem Vánoc – nejkrásnějších svátků v roce – ale zároveň s sebou přináší velmi nízké teploty, sychravé Péče o pleťpočasí a štiplavý mráz, který se velice hravě dostane úplně všude. Součástí zimního období je i velmi nízká vlhkost vzduchu, díky které vaše pleť trpí dvojnásobně. Velice často se ženy potýkají s problémem přesušené a podrážděné pleti, mnohdy se objeví i ekzém či různé vyrážky. A to dokáže pokazit vánoční atmosféru i celkovou náladu… Vzhledem k nízkým teplotám, se kterými se v zimě potýkáte, je krevní oběh ve vašem obličeji špatný a kůže tak nemá dostatek živin a kyslíku. My vám dnes přinášíme fígle, jak vyzrát na nezdravě bledou a mdlou pleť, která vypadá, jako by byla bez života… Troufnete si?

 1. Hydratujte, hydratujte, hydratujte!

  Vaši pleť byste měly hydratovat celoročně, v zimě pak dvojnásobně. Pořiďte si hydratační krémy, jež jsou na bázi oleje. Pamatujte, že čím více oleje krém obsahuje, tím je účinnější a tím více chrání vaši pokožku před ztrátou vlhkosti.

 2. Pijte, pijte pijte!

  Vodu, samozřejmě. Nejenže svou pleť musíte hydratovat zvenku, ale i zevnitř ji musíte dopřát dostatek vody. O pitném režimu jste již slyšely, v zimním období si ale dávejte obzvlášť záležet na jeho striktním dodržování.

 3. Omezte dlouhatánské koupele

  Není nic lepšího, než si prohřát promrzlé tělo ve vaně plné horké vody, viďte? Pokud milujete dlouhé pobyty ve vaně, věřte, že v zimě to není to pravé ořechové. Snažte se dobu ve vaně zkrátit maximálně na 15 minut a přidejte si do ní koupelový olej, jež zvláční vaší pokožku. A na co byste po koupeli neměly zapomínat? Namazat si tělo hydratačním krémem!

 4. Mýdlo? Ano, ale jen jemné!

  V zimě se pokuste vyhnout deodoračním mýdlům. Proč? Vysušují vaší pokožku a to rozhodně nepotřebujete. Raději používejte jemnější a kvalitnější mýdlo.

 5. Olizování rtů? Zlozvyk, na který byste měly zapomenout!

  Malý zlozvyk v podobě olizování rtů zná snad každý z vás. Možná si říkáte: „Udělám to jen jednou!“, protože se vám tu chvíli zdá, že jsou vaše rty nepříjemně suché. Ale za chvíli už si je olizujete znovu a mnohdy aniž byste  tom vůbec věděly. Místo nezdravého olizování mějte po ruce balzám na rty.

Na závěr dnešního článku vám přinášíme dva tipy na výživné masky pro suchou a mastnou pleť. Trápí-li vás jeden z těchto typů, rozhodně se neostýchejte masky vyzkoušet. Možná budete ve výsledku příjemně překvapeni!

 • Maska pro mastnou pleť

  Na jemno nastrouhané jablko smíchejte se lžičkou medu a skořice. Masku naneste na pleť a nechte ji působit alespoň 30 minut, poté jí důkladně smyjte. Stejně účinná je i maska z bílého jogurtu smíchaného s kouskem droždí.

 • Maska pro suchou pleť

  Velký a dostatečně zralý banán rozmačkejte, přidejte dvě lžičky olivového oleje a žloutek a vše důkladně smíchejte. Následně si masku naneste na pleť, nechte působit minimálně 30 minuta pak opláchněte. Nemáte-li doma olej, můžete ho nahradit bílým jogurtem.

Fotografie publikována se svolením Stockiimages Photography/FreeDitigalPhotos. net