papričkový sexŽenský orgasmus – dvě na první pohled obyčejná slůvka, jež za sebou skrývají nespočet pocitů, rozkoše a slasti. Jestliže žijete sexuálním životem, jistě jste minimálně jedenkrát zažila příjemné šimrání v podbřišku, pulzující krev v hlavě, lechtivé brnění konečků prstů či pocit neskonalé rozkoše, jež zaplavila celé vaše tělo. Orgasmus – ať už mužský nebo ženský – rozhodně má něco do sebe, a i když trvá jen pár krátkých vteřin, dokáže vaše tělo dokonale pohltit. A teď pozor – ženský orgasmus není jen jeden!

Ženský orgasmus – znáte všechny druhy?

Kdo by se chtěl blíže zabývat výzkumy, dospěl by k jedinému závěru: ženské druhy orgasmu jsou celkem tři – Klitorální, vaginální a smíšený. Každá žena může prožívat všechny, stačí jen vědět, jak na to. Nemusíte se bát, že by se jen hrstičce vyvolených podařilo dosáhnout například smíšeného orgasmu – šanci máte všechny, tak začněte trénovat. Pravdou je, že všechny tři druhy ženského orgasmu stojí za vyzkoušení – tak směle do toho a s partnerem do postele!

  1. Klitorální orgasmus

    Klitorální orgasmus vám jistě nemusíme dlouze představovat. Tento ženský orgasmus moc dobře znáte, což je dáno především tím, že si jej můžete pohodlně navodit i sama. Možná jste na příjemné pocity spojené s klitorální orgasmem přišla již v pubertálním věku, kdy se dívky – samozřejmě i chlapci – poznávají a zkouší, jaké podněty či stimulace jim způsobí tu největší rozkoš. Abyste dosáhala klitoriálního orgasmu, stačí jen správně stimulovat pověstný pahorek slasti – tedy klitoris. Na pomoc můžete povolat buď svoje ruce či jiné pomůcky – například vibrátor. Klitorální orgasmus poznáte snadno: jedná se o nespočet velice intenzivních, ale krátkých stahů, jež přichází rychle za sebou. Vyvrcholení je sice krátké, ale následně poměrně dlouho doznívá jemným pulsováním.

  1. Vaginální orgasmus

    Vaginální orgasmus je po teoretické stránce rovněž velmi známý, ale když dojde na praxi, mnoho žen jen smutně sklopí zrak. Proč? Ne každá jej totiž dosáhla. Je pravdou, že co se vaginálního orgasmu týče, potřebujete k jeho dosažení – v tom lepším případě – partnera, v tom horším pak vibrátor nebo robertka. Abyste jej dosáhla, musíte být drážděna uvnitř pochvy, jinak si o této rozkoši můžete nechat jen zdát. Ženy, které měly to štěstí a zažily vaginální orgasmus, jej popisují jako mnohem intenzivnější, delší a mocnější, nežli klitorální. Během jeho trvání pociťujete silní vnitřní pulsování, jež je samo o sobě velice příjemné. Pokud jej chcete zažít, snažte se partnerovu chloubu nasměrovat do míst, kde vás jeho pohyby budou nejvíce vzrušovat.

  1. Smíšený orgasmus

    Nebolí klitorální a vaginální orgasmus v jednom. Zní to jako pohádka plná rozkoše, viďte? Věřte, že se nejedná o nic složitého, co byste se musela našprtat v knížkách – bohatě stačí, když v jednu chvíli prožijete předešlé dva druhy vyvrcholení, jejichž spojení vytvoří nával něčeho nepopsatelného, na co v životě nezapomenete – a zaručeně to budete chtít zažít znovu! V tomto případě je nutná spolupráce s partnerem, neboť buďme k sobě upřímné – ačkoli se moc dobře ví, že ženy zvládají vícero věcí najednou, která z vás by se ve stejnou chvíli dokázala soustředit na dva typy stimulace? Pravda – žádná. Takže zatímco se váš sexuální partner postará o to, abyste dosáhla vaginálního orgasmu, vy se snažte dosáhnout toho klitorálního.

Fotografie publikována se svolením adamr Photography/FreeDigitalPhotos.net