Rád odpočívá ve svém domečku i pobíhá po bytě, obsah misky si vybírá až s gurmánskou pečlivostí a nedá dopustit na své páníčky Michala a Edit. Řeč není o nikom jiném než o Ňufíčkovi, zakrslém králíčkovi-beránkovi z Pardubic, který se na svých webových stránkách dělí o postřehy ze svého každodenního králičího života.

Ňufíček není obyčejný zakrslý králíček, jedná se o tzv. beránka. Ten má charakteristické delší svěšené uši, které mohou mít rozpětí až 28 centimetrů. Jinak je to králíček se silnýma a středně dlouhýma nohama a lehce zavalitým tělem. Ale rozhodně to není žádný cvalík a lenoch. Kdykoliv může, tak vyrazí na prohlídku bytu svých páníčků. Velkou radost mu udělá i to, když ho vezmou ven na zahrádku a on se může slunit a brouzdat trávou. A občas i nějaké to stéblo zakousnout…

Zakrslý králíček od A do Z

Ňufíček není žádný nezkušený králíček, narodil se na podzim v roce 2011. Od té doby spokojené bydlí ve svém krásně vybaveném domečku, ve kterém má všechno, na co si vzpomene: od vlastního záchodu přes misky na vodu i granule až po plyšáky na hraní nebo speciální jesle na seno. V domečku je Ňufíček nadmíru spokojený, neodolá však častým výpravám do nitra bytu svých páníčků. V něm má dostatek místa a může se kdykoliv proběhnout a protáhnout si tak tlapky.

Že je Ňufíček opravdu aktivní králíček napovídá i dostatek fotek a videí, které mu páníčci nahrávají na jeho webové stránky. Kdokoliv se tak může podívat, jak je Ňufíček šikovný skokan i téměř profesionální králičí model. Kromě toho se Ňufíček neváhal s návštěvníky svých stránek podělit o zkušenosti s krmivy, doplňky a pamlsky pro králíčky a pro všechny králíčky i jejich majitele v nouzi založil online poradnu pro zakrslé králíčky!