Orlické hory patří sice, alespoň co se rozlohy týče, k našim menším pohořím, neznamená to ovšem, že by tato lokalita byla kvůli tomu méně vyhledávanou, než ty ostatní. Orlické hory nám mohou Zapomenuté Orlické horynabídnout mnoho nádherných panoramat, která lze vidět nejen díky pečlivě značeným turistickým trasám různých stupňů náročnosti a různých délek, ale také díky nově vznikajícím cyklotrasám.

Ubytování Orlické hory tedy vyhledávají zejména ti, kdo si ve svém volném čase rádi užívají přírodní krásy a kteří rádi nasávají do plic čerstvý horský vzduch. Severovýchodní Čechy, ve kterých se toto pohoří rozprostírá, lákají turisty a návštěvníky na nejednu zajímavost.

Orlické hory si oblíbíte

Kromě dvou hojně navštěvovaných měst, kterými jsou Rokytnice v Orlických horách a Deštné v Orlických lákají návštěvníky i další lokality, jako třeba Žambersko a jiné. V zimě jsou oblíbenými lyžařskými středisky například Čenkovice či Říčky v Orlických horách, v létě lákají k prohlídkám třeba opevněné bunkry, které byly budovány ještě před druhou světovou válkou jako obrana vlasti.

Návštěvníci se mohou ubytovat v podstatě ve kterémkoliv z více než sta ubytovacích zařízení, které se dají pohodlně sehnat na stránkách ubytovani.kamsi.cz/orlicke-hory. Ve výčtu penzionů a hotelů každý jistě najde takové ubytovací zařízení, které bude splňovat všechna potřebná kritéria. Na těchto webových stránkách se dá sehnat také levné ubytování Orlické hory, jež umožní užít si dovolenou i těm, kdo z mnohých důvodů mají hlouběji do kapsy.

A kdo by se v této oblasti přeci jen po pár dnech nudil, může si udělat výlet k nedaleké vodní nádrži Rozkoš, nebo se třeba projít malebným Babiččiným údolím, kde je k vidění mnoho kulturně-historických památek.

Obrázek: pixabay.com