roztokUrčitě jste se dočetli mnoha rad, jak pečovat o svoji pleť. Jaké krémy používat, jak je používat, jak často pleť umývat vodou, proč se pleti nedotýkat rukama příliš často. My vám ale dnes odhalíme tajemství, které vaši pleť zachrání a vyčaruje z ní tu nejkrásnější pleť, jako měly princezny. Tím tajemstvím je Jarischův roztok.

Micelární voda

To, že čistit pleť od líčidel a nečistot je nezbytně nutné a nejlepší je dělat to micelární vodou, vám řeknou v každém kosmetickém salónu. Jsou micelární vody z lékáren, z drogérií. Seženete je za stovku i za tisíc korun. Jsou micelární vody na suchou pleť, na problematickou i mastnou. Žádná ale neumí to, co ta nejlevnější a zázračná voda Jarischova.

Zachrání všechny

Je jedno, kdo jste a jaké máte problémy. Jarischova voda je pro všechny. Pro děti, dospělé, ženy, muže. Jarischův roztok je směs kyseliny s glycerinem, je bez parfemace, což mnohé micelární vody bohužel mají, proto ani dětem tento roztok nebude vadit. Má zklidňující účinky, je pro všechny typy pleti. Ošetřuje pleť při ranní i večerní čistící rutině. Muže voda zachrání při začervenání po holení vousů.

Tip na obklad

Obklad z Jarischova roztoku je účinný jak proti ekzémům, tak na celkový vzhled pleti – dodává jí elasticitu, hebkost, jas. Stačí roztok zahřát na vám příjemnou tepotu, namočit do něj kapesník a ten přiložit na 15 minut na požadované místo. Do dvou týdnů byste měli vidět rozdíl.

Všeho s mírou!

Roztok seženete v lékárně, je volně prodejný. Většinou se prodává v balení 250 ml nebo 500 ml. Sami byste ale měli zvážit, co jste schopni vypotřebovat. Zároveň mějte na paměti, že i to nejzdravější ovoce se musí jíst s mírou, proto i tato zázračná voda musí být užívána s rozmyslem. Pokud budete roztok používat příliš často, může se v pleti akumulovat a stát se toxickým. Je tedy vhodné přípravky na pleť vystřídat.

Obrázek: pixabay.com