Zdravá výživa ovlivňuje z velké části kvalitu vašich vlasů. Na jejich kráse a lesku se zdaleka nepodílí pouze kvalitní vlasové přípravky. Zároveň s  nehty i pokožkou odráží zdravotní stav a nemilosrdně zdravá výživaodhaluje náš celkový životní styl. Proto nezačínejte s péčí o ně až v koupelně na polici s vlasovou kosmetikou.

Myslete na své vlasy již v kuchyni. Jste-li zvědaví, jaký jídelníček vlasům prospívá nejvíce, nenechte si ujít dnešní článek. O zdravé stravování se lidé zajímaví pouze v souvislosti s redukcí tělesné váhy, což je velká chyba. Zdravá výživa má mnohem větší dopad na lidské zdraví a krásu, než je schopno si mnoho lidí připustit.

Zdravá výživa dodá vlasům potřebné zevnitř

Řídké, zplihlé kadeře s roztřepenými konečky, krepaté, velmi suché nebo naopak mastící se vlasy v současné době trápí většinu populace. Nachází-li se vaše hříva v žalostném stavu, je nejvyšší čas zamyslet se nad tímto zdánlivě kosmetickým problémem hlouběji a zaměřit se více na zdravou výživu. Aby byly vlasy zdravé, silné a lesklé během celého roku, musíme začít dbát pestré a vyvážené stravy.

Dostatečný přísun minerálních látek a vitamínů posune náš sen o hustých, pevných a zdravých pramenech vlasů zase o něco blíže. Pozor si však dejte na často předražené doplňky stravy z lékáren. Nabízejí mnohdy nemožné na počkání a zázraky do tří dnů. Nefungují na 100% a navíc lidské tělo dokáže lépe těžit z živin přijímaných přirozeně ve formě stravy.

Kosmetické přípravky ošetří vlasy zvenčí

Kvalitní kosmetické přípravky mají bezpochyby pro krásu, lesk a zdraví vlasů nezastupitelný význam. Obzvlášť v případě, kdy jsou naše kadeře nadměrně zatěžovány zevnitř i zvenčí řadou negativních faktorů. Potvrzuje to i odbornice Monika Plachá z profesionální vlasové kosmetiky Nouvelle. Připočítat musíme stres, hektický životní styl + další vlivy životního prostředí.

Zdravá výživa by měla kráčet ruku v ruce s vhodně vybranou kosmetikou pro daný typ vlasů. O to důležitější je to v případě suchých, narušených a porézních vlasů, jež potřebují naši starost nejakutněji. V tomto případě je vhodné vybrat přípravky, které naše už tak těžce zkoušené kadeře nezatíží, zároveň však regenerují, jemně pečují a vyživují vlasy zvenčí. Takovouto intenzivní výživu bez zbytečného zatížení vlasů dopřeje speciální řada pro suché a namáhané vlasy Double Effect.

Potraviny prospívající vlasům

K potravinám, jež pomáhají našim vlasům zevnitř i zvenčí patří: olivový a kokosový olej. Nejen jejich konzumace, ale zábaly suchých konečků působí jako učiněný elixír. Rozhodně nezapomínejte na zeleninu zelené barvy – papriky, brokolice, fazolky, špenát. Zvlášť absence vitamínu A i hořčíku způsobuje lámavost a vypadávání vlasů. Zdrojem hořčíku jsou ořechy, luštěniny, šípky a pšeničné klíčky. Mimo to luštěniny podporují růst vlasů. Možná vás překvapí, že jejich pružnost zajistí rosolovitá jídla – patří sem například pudink či želé z chia semínek.

Obrázek: pixabay.com