ječmenTato zdravá rostlina v sobě skrývá tolik cenného pro naše zdraví. Řadí se mezi zelené potraviny, které obsahují vysoký podíl chlorofylu, mají detoxikační účinky a mnoho dalších pozitivních vlastností.

Co je to zelená potravina a co obsahuje?

Jsou to přírodní potraviny, které využívají vše, co my i rostliny potřebujeme. A to bezezbytku. Obsahují velké množství látek, které pomáhají našemu tělu. Je to schopnost regenerace, očisty, příjmu. Jsou zpravidla velmi snadné na přípravu. Chce to pouze čas, důkladně si přečíst recept a už jen vyzkoušet. Předností zelných potravin je, že přirozeně optimalizují funkci našeho těla, ale i mysli. Napomáhají ke správné funkci imunitního systému, působí na nervovou soustavu, ale i trávicí.

Zelené potraviny obsahují:

  • Vitamíny (B, C, E, K)
  • Minerály (hořčík, vápník, železo, fosfor, zinek, draslík aj.)
  • Aminokyseliny a nukleové kyseliny
  • Vysoký podíl kyseliny listové

Mladý, zelený ječmen

Potravinový boom v dnešní době. Zelený ječmen dopřává našemu tělu důležité přírodní látky pro dlouhý a zdravý život. Je populární především jako zelený nápoj, který dodá našemu tělu potřebné vitamíny, minerální látky. Je to ideální prostředek jako doplněk stravy. Působí pozitivně nejen na imunitu organismu, ale je také prevencí proti různým onemocněním. Dostává se ve formě instantního nápoje z velmi kvalitních výhonků ječmene, který se pěstuje na sopečných půdách v USA, nebo Austrálie. Je vhodný pro osoby každého věku a pohlaví. Neobsahuje lepek, a proto je to ideální nápoj jednak pro diabetiky, ale také osoby, které jsou alergičtí na lepek.

Fotografie publikována se svolením Tiverylucky Photography/FreeDigitalPhotos.net