Když si zadáte do hledáčku ženy 45 + vyskočí na vás vitamíny a články o menopauze, zhoršování zraku, dietách a bůh ví co ještě. Pravdou je, že čas zastavit nejde, ale žena ve 45 + letech může překypovat zdravím i sexepílem (sex-appeal) – pohlavní či sexuální přitažlivost.

Když si člověk pročítá samé negativní věci, nedělá to dobrotu. Horší zrak vyřeší brýle, které se mohou stát i módním doplňkem, dieta jako sama o sobě toho příliš neřeší, ale zdravý životní styl dokáže zvrátit či oddálit i mnohé onemocnění a především zpomalit stárnutí. Někde jsem četla, že lze stárnutí zbrzdit až o 15 let, což je docela slušné.

Jsou některé ženy snad kouzelnice?

Některé ženy to zkrátka s muži umí a přitom nemusí mít ani míry modelek, nohy dlouhé a štíhlé jako laň a překypovat krásou. Naproti tomu existují velmi krásné ženy, které se hodí pouze jako doplněk či doprovod na večírek a mnohdy ani to ne, protože nedej bože, že otevřou ústa. Kde se v nich ksakru bere ten sex-appeal? Psychologové souhlasně přikyvují, že jde o přístup k životu a důvěru ve své schopnosti více než o pouhý vzhled.

Klíčem je přístup k životu

Přitažlivost (sex-appeal) není pouze otázkou nadupaného dekoltu a těla mordovaného ve fitku (k cvičení se dostaneme ještě níže), kilometrových umělých řas, bezchybné pleti a husté kštice. Muže bezpochyby přitahuje fyzická krása a pěkná postava ženy, její chůze, ladný pohyb, houpání zadečku, ale hlavně – zajímavý způsob života. Žena nemusí být nutně extravagantní a oslnivě krásná, ale musí z ní vyzařovat život a smyslnost.

Sebevědomá žena

Nezřídka se můžete setkat s tím, že na první dojem atraktivní žena ztrácí během intenzívního kontaktu na přitažlivosti, protože ačkoliv je hezká, chybí jí šťáva, na kterou by se muži slétali – jako vosy na bonbón. Muži určitě ženu posuzují i podle fyzických proporcí – krásné rty, oči, mimika, zajímavý hlas, pohled, vůně. Co však zabírá nejvíce je, když žena věří svým schopnostem a vlastnímu tělu.

Vyhodnotí-li se žena jako atraktivní, bude tak působit i na své okolí. Ženy se zdravým sebevědomím působí živelně, energeticky a kypí z nich radost ze života. Jsou to ženy, které nebývají uzavřené, ale otevřené a jsou tady také pro ostatní a celý svět. Umí se radovat z maličkostí, usmívat se a mají ten pravý drive. K tomu, aby si žena udržela hezkou postavu, a pokud možno i pevné zdraví je zapotřebí samozřejmě zdravý životní styl a pravidelný pohyb.

Necvičí však pro ostatní, ale pro sebe. O cvičení je všeobecně známo, že má blahodárný vliv na lidské zdraví. Pozitivně ovlivňuje jak fyzické, tak psychické zdraví. Nicméně hezké tělo je pak bonus a odměna. Zdravý životní styl je soubor mnoha věcí, to už by však byla jiná kapitola. Tak třeba příště…

Obrázek: pixabay.com