vysoké podpatkyKdyž vidím nějakou ženu, která má krásně lesklé vysoké podpatky, hned si řeknu: „ Že si ještě nezlomila nohy!“ Toto je ale myšlenka ženy. Muži to mají přesně naopak. Bylo prováděno několik studií, kdy respondenti byli právě muži a dostali jednu základní otázku: „ Co říkají na ženy, které nosí vysoké podpatky?“  Co myslíte, co asi odpověděli? Ano, jednoznačně řekli, že jsou prostě sexy a určitě by s takovou ženou šli okamžitě na rande. Je to jako magnet pro jejich oči, kdy si můžou prohlédnout krásné nožky od vrchu až dolů. Souhlasíte s tím? Ovšem nosit boty na vysokých podpatcích není pro každého a navíc má i své negativní stránky.

V čem spočívá fakt, že neumíme nosit boty na vysokých podpatcích?

Vše začíná od počátku chůze. Aby se vám noha správně vytvořila, musíte nosit zdravotní obuv. Díky ní se tvoří klenba a ulehčuje noze volněji chodit. Bohužel ne každý si může dovolit kupovat zdravotní obuv, která v průměru stojí i 1000 Kč. A tak raději koupíme levnější obuv, i někde na tržišti, a časem se divíme, že nás bolí nohy a vypadají nezdravě. Noha, tedy není přizpůsobena nosit boty na vysokých podpatcích, které nám můžou přivést opravdové silné bolesti nohou, kloubů, ale i prstů.

Jaký je tedy ideální podpatek?

Mnoho designérů určitě nepřemýšlí nad tím, zdali jejich krásná a nejmodernější obuv je zdravotní. Jde jim především o módu, praktičnost, elegantnost a samozřejmě o cenu. Čím propracovanější, tím více dražší. Jenže noha tohle nepotřebuje. Ideální podpatek by měl být vysoký do 10 cm a klínek pod ploskou vysoký asi 2 cm. A co jeho šířka? Ono nosit příliš tenké podpatky je sice krásné, ale ne praktické.  A co si budeme povídat, která z vás se již „zabodla“ do dlažebních kostek? Zde se doporučuje šířka do 5 cm.

Fotografie publikována se svolením od Gibjom Photography FreeDigitalPhotos.net