ŽilinaŽilina je čtvrté největší slovenské město ležící na soutoku řek Váhu a Kysuce, které se nachází asi 28 km od hranic s naší republikou. Kromě skutečnosti, že zastává roli důležitého průmyslového i dopravního centra je to místo, které vám svými krásami zaručeně učaruje.

Jestliže jste naší zemi procestovali křížem krážem a chcete poznávat nová místa, pak je Žilina ideálním cílem. Tohle nádherné město vám rozhodně má co nabídnout a to nejen slovenskou pohostinnost, ale i spoustu zajímavých památek a zákoutí, které stojí za vidění.

Žilina vás nadchne!

Proč na dovolenou nebo jen víkendový pobyt odjíždět daleko za hranice, když spoustu krás můžete vidět i u našich sousedů? Na Slovensko to není daleko, cestu zvládnete i pohodlně autem a zabaví se zde celá rodina. Pro spokojenou dovolenou si jen stačí zajistit levné ubytování ve městě Žilina a pak už jen stačí sbalit kufry a může se vyrazit. Neváhejte a odjeďte za poznáním klidně ještě teď v předvánočním čase, kdy budete moci poznat slovenské vánoční zvyky a tradice, projdete se po pamětihodnostech nebo navštívíte vánoční trhy.

Česká veselka na Slovensku? Proč ne!

Co byste řekli na trochu netradiční, leč snadno uskutečnitelný nápad uspořádat svatbu v Žilině? Možná o tomto důležitém kroku právě uvažujete a jste ve fázi, kdy se snažíte vybrat ideální místo pro tento den D. Upusťte od klasiky a vybočte z řady! Nikde není psáno, že si své závazné ano spečeťující vaší lásku musíte vyslovit na půdě České republiky. I na Slovensku bude mít tento okamžik obrovskou váhu.

Odneste si kousek Slovenské země i k vám domů!

Možná už jste Slovensko navštívili a odnesli jste si spoustu zajímavých zážitků a vzpomínek, které si v hlavě ponesete do konce svého života. Proč si tedy kousek této země neodvést i k vám domů – například do ložnice? Základem každé ložnice je postel, která by měla být kvalitní. V tomto ohledu se můžete spolehnout na slovenského výrobce postelí, který do svých výrobků vkládá maximum času a úsilí. Luxusní postele v pokojích slibují to největší pohodlí, nejpříjemnější odpočinek a spánek jako v obláčcích!

Obrázek: pixabay.com