Žijete s mužem, kterého milujete a víte, že stejně city chová i on k vám. Je vám spolu dobře, máte společné zájmy, skvěle si rozumíte a všechno naznačuje, že se i ve vašem případě jedná o normální vztah. Jenže má to jeden Život s bisexuálempodstatný háček: Nelíbí se mu totiž jen ženy, ale i muži. Mnoho žen by si ihned začalo pohrávat s myšlenkami typu: „Jaký je vztah s bisexuálem“ „Mohla bych mu plně důvěřovat, nebo bych musela žít v obavách, že mi zahne s jiným mužem?“ „Zvládla bych tolerovat muže, kterého přitahují obě pohlaví?“ Těžko říct. V této situaci totiž více než kdy jindy platí – kdo nezažil, nepochopí. Jen těžko se dá říci, zda se vztah s bisexuálem dá rovnat klasickému, hetero vztahu, nebo zda žena bude muset celý život počítat s tím, že si ten její – čas od časubude chtít odskočit za jiným.

Bisexualita (prý) neexistuje!

Mnoho odborníků by se bez sebemenšího zaváhání shodlo na tom, že bisexuální sexuální orientace jednoduše neexistuje. S bisexualitou je to na štíru již po mnoho let. Odborníci a nejrůznější specialisté bisexualitu označují za jakousi vnitřní nevyzrálost, cestu za poznáním sama sebe či jako nezkrotnou touhu po experimentech. Je to ale věc názoru. Existuje mezi námi spousta lidí, které přitahují obě pohlaví a bez ohledu na to, co říkají odborníci, si prostě stojí za svým. Zkrátka ať si říkají co chtějí. Proto není úplně vyloučené, že během svého života narazíte na partnera, který bude bisexuál. Jak se na takovou situaci připravit a jde to vůbec?

Přiznal se? Oceňte to!

Pokud se vám se svou slabostí přiznal, berte to jako úspěch. Tímto krokem vám totiž ukázal, že vám naplno důvěřuje a chce s vámi jednat férově, na rovinu a nic vám nezatajovat. Rozhodně je to mnohem lepší, než kdyby si to vás manžel či přítel nedokázal přiznat. Tím, že se vám přiznal, možná i očekává, že to přijmete, nebudete vyšilovat a ihned mu na hlavu házet rozvodové papíry. Ženy, které přistoupí na vztah s bisexuálem, s tím již počítají a jsou svým způsobem mnohem více tolerantnější.

Kdo chce být nevěrný, tomu nezabráníte

Mnoho žen a možná i vás – ihned napadne, že žít s bisexuálem znamená neustálý život plný strachu, že odŽivot s bisexuálem nich budou partneři často utíkat za pobavením s jinými muži. Takhle jednoduché to ale není. Chcete-li se obrátit na statistiky, ty by vám dokázaly, že bisexuálové nejsou o nic více promiskuitní než kterýkoli jiný heterosexuál. Pokud se tedy ptáte, zda v životě s bisexuálem existuje riziko, že by si – tu a tam – mohl zajít užít s jiným mužemodpověď je jednoduchá a platí úplně pro všechny. Kdo chce zahnout, stejně zahne. Bez ohledu na to, zda je bisexuál či heterosexuál. 

Fotografie publikována se svolením Photostock, Marin  Photography/FreeDigitalPhotos.