Poslední dobou je život single velmi rozšířený, a to především mezi mladými lidmi. Za single je označován člověk, který žije sám (nikoliv v páru), dokáže se o sebe postarat, je finančně nezávislý a nemá stabilní partnerský vztah.

Když se kolem sebe rozhlédnete, určitě mezi vašimi přáteli někoho takového najdete. Ne vždy jde o život, který by si člověk přál, ale zkrátka ještě nenatrefil na nikoho, kdo by za to stál. Nicméně najdou se i tací, kterým tento životní styl nanejvýš vyhovuje. Pravdou je, že život single není zase tak špatný a rozhodně má své plusy, ale tak jako vše, může mít život single i své stinné stránky. Na první dojem se může zdát, že lidem žijícím single nic nechybí, mají se výtečně, ale opak může být pravdou. Single člověk si může dělat de facto, co chce. Stará se jen sám o sebe, což druhým může přijít úžasné. Ale není všechno zlato, co se třpytí. Jaké sebou přináší život single výhody a nevýhody?

Výhody single života

Jestliže se vám nechce zrovna uklízet, nikdo na světě vás nepřinutí zvednout zadek z gauče a jít uklízet, leda to vám samotným nezačne hýbat rukama. Nestane se, že by partner přišel domů a položil nemístnou otázku: co jsi proboha celý den dělal/a? Nikdo vás neomezuje v přepínání TV programů, nemusíte se s nikým hádat kvůli malichernostem. Pokud se vám někdo líbí, můžete zvesela flirtovat, aniž by vás kousalo svědomí. Na večírku nemusíte hlídat mobilní telefon a hypnotizovat hodiny. Vrátíte se, až se vám bude chtít. Klidně až nad ránem.

Můžete si zajít na kosmetiku, nehtíky, solárium, koupit si jen pro radost novou kabelku. Máte rovněž sami na sebe čas, který nejlépe člověk využije tím, že ho investuje do sebe a udělá si řadu nových kurzů a rozšíří si obory. Mnoho single lidí má i výtečně nastartovanou kariéru, protože svou energii nemusí dělit. Výhod samozřejmě existuje ještě celá škála, podle toho, komu co vyhovuje. Čas na koníčky, výlety atd.

Nevýhody single života

Život single je výhodný do chvíle, než si položíte sami sobě otázku, kam chcete, aby váš život směřoval. Jakmile si uvědomíte, že budování kariéry není vašim životním posláním, že vám tikají biologické hodiny, večery bývají smutné, víkendy nekonečné, pak je načase hledat životního partnera. Ten ovšem nepřijde na zavolání a jako mávnutím kouzelného proutku.

Dobré vztahy se budují, je to projekt na několik let nebo i celý život. Ne s každým se vám to musí podařit. Vztahy na sex či jednu noc mohou být fajn, ale když potřebujete skutečně obejmout, podat horký čaj, když jste nemocní, vyzpovídat se, poradit se, mít parťáka po svém boku, na kterého je spolehnutí, podělit se o pracovní úspěch i tíhu světa dojde vám, že nic z toho uvedeného výše nestojí za to.

Obrázek: pixabay.com