investicePojem zlato nemusím nijak zvláště představovat. Jedná se o vzácný kov, který se používá od pradávna. Jednak bylo a bude zlato uznáváno jako platidlo, ale také sloužilo a slouží v módním odvětví. Je to krásný, žlutavý lesklý kov, který nenechá vaše oči bez povšimnutí.

V dnešní ekonomické krizi často slýcháváme, kde a jak se musí šetřit. A přitom, tohle je jedna z možností, jak se pojistit do budoucnosti. Zhruba tak před půl rokem mi začaly chodit do schránky letáčky s odkupem zlata, stříbra a platiny. Vždy jsem je vyhodila do koše, ale teď? Letáčky mám doma snad každý týden dvakrát a já jsem přemýšlela proč? Proč tak často?

Chcete znát odpověď? Nyní je zlato na nejnižší možné nákupní ceně. A obchodníci toho a rádi využívají, aby se pojistili do budoucnosti. Je to velice dobrý tah a někteří z nás, asi už jejich nabídky využili. Vždyť komu by se nehodila nějaká ta koruna navíc.

Mnozí z nás vlastní kousek toho žlutého kovu, který má pro nás buď citovou vazbu, ale i tu peněžní. Je to především investiční zlato v podobě zlatých mincí, zlatých slitků neboli cihel. Taková koupě, ale představuje mít dostatečné finance.

Proč je koupě stále výhodná?

Poptávka po zlatu se neustále zvyšuje. Je to kov, který je omezen množstvím přírodního bohatství. Používá se všude, kde se jen podíváte. Ať už je to průmysl, bankovní sektor, módní průmysl, ale i lékařský.  Při jeho koupi, neplatíte žádnou daň. Je chráněno před inflací, můžete ho rychle a snadno přenášet. A hlavně, je to nezaplatitelná investice do budoucnosti. Musíte ale počítat s tím, že jeho výnos bude zhruba tak za 15 let a více. Někdo si ale řekne, tak dlouho čekat? A co když to stejně nevyjde a cena bude ještě nižší, než je teď? Dobrou radou vám budou cenné informace o prodeji, koupě cenných kovů, kterými se zabývají významné nadnárodní společnosti. A oni už jsou tady několik let a stále fungují.

Zkuste si popřemýšlet, zdali nestojí za to, si nějakou tu zlatou minci koupit, schovat si ji pro budoucnost a potom se už jen těšit, na vyšší peníze. Možná to ocení hlavně naše děti.

Fotografie publikována se svolením stockimages  Photography/FreeDigitalPhotos.