Co dělat jako první, když se rozhodnete, že opustíte pronájem bytu Brno a pořídíte si vlastní bydlení ať už ve stejném městě, nebo v jeho bezprostředním okolí? Ideálním krokem je rychlé jednání. Změna bydlení nemusí být namáhaváProstě a jednoduše napište pronajímateli, že hodláte stávající pronájem opustit.

Pravděpodobně nebude moc rád, že bude muset hledat nového podnájemníka, ale bude moc dobře vědět, že na to máte právo stejně, jako on. Většinou trvá dva až tři měsíce, než doběhne smluvně stanovená lhůta pro výpověď z bytu. A během té doby se dá najít tolik možností, jak a kde koupit nový byt, že se nemusíte bát.

Řešením je hypotéka

Hypotéku v dnešní době dostane téměř každý, kdo má stabilní zaměstnání. Každá banka se bude předhánět ve výhodných nabídkách. Tuto starost tedy můžete hodit za hlavu. Alespoň na pár chvil. Kde a jak ale najít to nejvhodnější bydlení, ve kterém strávíte mnoho a mnoho let? Ideálním řešením je prostudovat na internetu všechny prodeje bytů Brno. Mezi nabídkami rozhodně najdete takový byt, který bude vyhovovat veškerým vašim požadavkům. Jenže portálů s nabídkami je tolik, že vám z toho přechází zrak a rozbolí vás hlava kdykoliv si na to vzpomenete.

Jak vybrat to pravé bydlení?

Zkuste dát na radu zkušenějších přátel. Mnoho z nich také procházelo podobným životním obdobím, jaké právě prožíváte vy. Nebuďte tvrdohlaví a nechejte si poradit. Každá zkušenost navíc se vám při hledání a rozhodování bude hodit. A věřte, že mnozí z těch zkušenějších, objevili zaručeně ty nejlepší internetové stránky, skrze které našli své vysněné bydlení. Ať už to byla stránka www.eurobydleni.cz/byty/brno/prodej/ nebo kterýkoliv jiný portál spolupracující s množstvím realitních kanceláří, mohli díky němu najít to, co hledali. Jděte v jejich šlépějích a usnadněte si cestu. Za zlé vám to rozhodně mít nebudou.

Fotografie publikována se svolením nenetus Photography/FreeDigitalPhotos.net