odličování pletiMožná si říkáte, že odličování patří k činnostem, které zvládáte levou zadní. Nebo že není až tak důležité, jestli se odlíčíte dneska nebo to necháte až na druhý den. To je však zásadní omyl!

Čistý obličej je základ

Pokud jednou nechceme svádět tvrdý boj se známkami stárnutí, musíme o svou pleť náležitě pečovat. Po zdravé pleti bez vrásek touží každá žena, o to více je nutné věnovat pokožce potřebný čas.

Dbejte na výběr odličovacích prostředků

Pleť potřebuje jemnou péči a to i když jde o její odličování. Každá žena má jinou pokožku, které vyhovuje něco jiného, proto je důležité věnovat pozornost správnému výběru přípravků.

Začněte u očí

Nejprve věnujte pozornost očím. Zvolte přípravek, který je šetrný jak k očím tak k jejich okolí. Můžete použít i přípravky, které jsou trochu mastnější, díky kterým se partie kolem očí lehce promastí. Tuk rozpouští líčidla a odličování půjde lehce aniž byste zbytečně namáhala oční okolí, kde je pokožka nejjemnější.

Odlíčení celého obličeje

Na odlíčení obličeje můžete použít pleťové mléko, olej či krémový čistič – gel, který se na pokožce promění v pěnu a pomocí aktivního kyslíku jemně a velmi účinně odstraní z pleti všechny nečistoty. Ucpané póry mohou způsobovat problémy s citlivostí pleti a protože pokožka nemůže volně dýchat stojí i v pozadí předčasného výskytu vrásek.

Nezapomínejte na tonizaci

Po důkladném očištění pleti ji tonizujte. Toner má svíravý účinek, takže uzavře póry a kůži stáhne, aby byla pokožka chráněna proti nepříznivým vlivům. Na trhu je široký výběr produktů, doporučuje se však používat ty, které neobsahují alkohol, díky kterému by vaše pokožka byla zbytečně vysušená. Pokud však již vlastníte toner s obsahem alkoholu, vyhazovat jej nemusíte. Použít se dá lokálně na ošetření pupínku.

Fotografie publikována se svolením marcolm Photography/FreeDigitalPhotos.net