vínoTaké se u vás doma říká, že by se měla pít sklenka červeného každý den? Něco na tom je. Čtěte dále a dozvíte se hned několik důvodů, proč si dopřát víno každý den!

Pomůžete imunitě

Nemáte rádi citróny ani jiné ovoce bohaté na vitamíny a chránící naši imunitu? Pak si dopřejte sklenku vína každý den a nemoci se vám budou vyhýbat obloukem. Víno má totiž anivirální a anibakteriální účinky, nebrání činnosti bílých krvinek a ještě podporují činnost našeho imunitního systému.

Smrtelné nemoci se vám vyhnou

Víno je bojovník i s těžkými onemocněními jako jsou rakovina nebo Alzheimer. Obsahuje totiž látku resveratrol, kterou můžete samozřejmě zobat ve formě tabletek, ale lékaři o účincích této látky nemluví a nepředepisují ji přesto, že jsou vědecky doložená fakta o antibakteriálních účincích a anioxidačních účincích resveratrolu v tabletkách či přírodní formě. Nicméně se objevuje právě v ovoci – vinné révě. Požíváním této látky se snižuje riziko rakoviny kůže, prsu, jater, plic a střev. A tato samá látka také snižuje riziko výskytu Alzheimerovy nemoci. Ale pozor, neplatí zde rovnice čím více vína, tím více prevence! Všeho s mírou.

Sex, sex, sex

Říká se, že sklenka vína dokáže člověka nabudit a zbavit zábran, studu. Tím pádem má pak více chuť na sex a mnohem více si jej užívá. Navíc je dokázaný fakt, že díky svým antibakteriálním účinkům vyčistí tělo včetně ženských reprodukčních orgánů a žena tak snadněji otěhotní.

Francouzský paradox

Nikdy jste o něm neslyšeli? Jde o to, že Francouzi, ač žijí nezdravě – špatné stravovací návyky, odpor k pohybu – umírají na srdeční onemocnění mnohem méně, než jiné státy. Je to tím, že milují víno a mají ho na denním pořádku. Víno totiž obsahuje vitamíny a ty zabraňují kornatění tepen a vzniku trombóz.

Nápoj králů

Víno zná svět už mnohá staletí a stále se těší oblibě. V České republice se pěstuje a lahvuje hlavně na Moravě, kde v tomto období vrcholí hodové zábavy a na řadu pomalu přichází burčákové slavnosti.

 Obrázek: www.thecollectivewinecompany.com.au