vlasyVzpomínám si, jak se moje kamarádka trápila tím, že jí nadměrně vypadávají vlasy a má je zničené. Když jste vstoupili do její koupelny, vypadalo to jako ve skladu s drogérií. Brazilský keratin, vitamínové ampule, žralok, placenta, různé oleje a podobně to vypadalo také v kuchyni, kde měla mezi skleničkami s kořením lahvičky různých potravinových doplňků pro výživu vlasů, kůže a nehtů. Na to se hodí napsat jediné – STOP! S tímto problémem je to úplně stejné jako v boji s nadváhou. Čím více se na daný problém soustředíte, tím je to horší a horší. Neříkám, že je vhodné se na to vykašlat úplně, ale zkrátka dopřejte si čas.

Vlasy na podzim padají více

Vlasy během podzimu padají ve větší míře a možná jste se zbytečně vyděsili. Stres také nepřidá na kvalitě vlasů, špatná životospráva, časté barvení vlasů a mnoho jiných faktorů může stát v pozadí. Fénovaní, špatný hřeben, žehlení vlasů bez ochrany kosmetickými přípravky, časté mytí, hormonální změny a můžeme pokračovat do nekonečna včetně toho, že tělu chybí nějaký vitamín. Je potřeba popřemýšlet nad možnou příčinou, ale pravděpodobně jí ani neodhalíte. Proto se spíš než na daný problém zaměřte na to, abyste byla úplně v pohodě. Dále vlasy zbytečně nenamáhejte a dopřejte jim „potřebný čas“ na rekonvalescenci.

Odhoďte chemii a sáhněte po bylinkách

Experimenty typu: „zda nám bude určitý produkt vyhovovat“, odložte na dobu neurčitou. Zatím zkuste šetrnou přírodní cestu pomocí bylinek. Ty vám zajisté neublíží. Heřmánek má zklidňující, antiseptické a protizánětlivé účinky. Mimo to zvyšuje lesk vlasů. Bazalka uklidňuje a stimuluje vlasovou pokožku. Máta desinfikuje, osvěží a bojuje s lupy. Kopřivu používala už moje babička. Je plná aminokyselin, minerálů a vitamínů. Omezuje vypadávání vlasů a podpoří jejich lesk. Levandule působí regeneračně a uklidňuje podrážděnou pokožku. Kadeřavá petržel není jen do polévky milé dámy. Ukrývá v sobě vitamíny a minerály. Vtíráním odvaru do vlasové pokožky stimulujte růst nových vlasů.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net