Pociťujete po posledním hraní tenisu bolesti v rameni? Raději nic nezanedbejte a navštivte co nejdříve svého lékaře. Ten Vás pravděpodobně odešle do rehabilitačního centra, kde společně se zkušeným fyzioterapeutem začnete pracovat na vyléčení.

Jak se zbavit bolestí ramene?

Bolest ramene je nepříjemná už jen tím, že omezuje člověka při vykonávání fyzické aktivity. Lékaři se shodují, že bolest ramene je nejčastěji způsobena tzv. syndromem bolestivého ramene. Vzniká postupným poškozováním a přetěžováním ramenního kloubu. Často však bolest v rameni může zapříčit také úraz či osteoartróza. Bolesti ramene lze rozdělit do tří základních skupin. Může jít o bolest vznikající v důsledku poškození struktur ramenního kloubu, bolest tkání obklopující ramenní kloub a o bolest do této oblasti přenesenou. Existuje několik příčin bolesti ramene.

Rehabilitační centrum Rehazone si klade za cíl při bolestech ramenního kloubu nejdříve odstranit zánět ve šlachových pochvách a prokrvit danou oblast. K léčbě se velmi často používá přístrojová terapie. Fyzioterapeuti mohou navrhnout rovněž léčbu pomocí rázové vlny. K léčbě svalových bolestí, hojení zlomenin či bolestí nervového původu aplikuje Rehazone léčebnou metodu výkonového indukčního systému. Bližší informace o této metodě najdete zde www.rehazone.cz/nase-sluzby/vysokoindukcni-elektromagnet.

A jak si pomoci od bolesti Achillovy šlachy?

Klienti však do rehabilitačního centra Rahazone nepřichází pouze kvůli odstranění bolesti v ramenním kloubu, ale také kvůli precizní léčbě v oblasti Achillových šlach. K bolesti Achillovy šlachy dochází nejčastěji v důsledku dlouhodobého přetěžování cvičením. K hlavním příčinám patří také používání nevhodné či obnošené obuvi při sportování, vynechání rozcvičky či běhání po nerovném povrchu. Zánět Achillovy šlachy se může projevit narůstající bolestí či otokem.