Kabelka je nedílnou součástí většiny žen. Nosí v ní vše potřebné, co chtějí mít neustále u sebe a v případě Ztráta kabelkypotřeby ihned po ruce. Ať už je to mobilní telefon, klíče od domu, bytu či od auta, kosmetika, doklady nebo balíček kapesníčků. To vše hravě najdete v kabelce mnoha žen. Pro každou ženu je tedy opravdu veliký šok, když svou kabelku ztratí. Není podstatný způsob, kterým o kabelku přišla. Důležitý je jen fakt, že ji zkrátka nemá a přišla tak o všechny věci, jenž v ní nosila. Nejedna žena by vám bez mučení přiznala, že ztratit kabelku je hodně podobné, jako ztratit nejlepší kamarádku. Oboje stojí vaše nervy,  s obojím máte starosti nehledě na fakt, že jste přišly o něco, co vám bylo blízké. Ať už je to podobné nebo není, ztráta kabelky s sebou přináší jednu podstatnou věc navícdocela slušný balík peněz.

Bezpečnostní opatření

Ztráta kabelky rozhodně nepotěší, ba naopaknaštve a pořádně. Jakmile o svou kabelku přijdete – někdo vám ji ukradne nebo ji někde zapomenete – neměla byste váhat ani minutu a co nejdříve začít s bezpečnostními opatřeními. Ty zahrnují blokaci vaší kreditní karty, ale také občanky a v neposlední řadě i řidičského průkazu. Měla byste si vyřídit výměnu zámků u dveří bytu či domu a pak se zaměřit na klíče od auta a další – pro tuto chvíli – již nezbytnosti.

Ztratila jsem kabelku – na kolik mě to přijde?

  • Nová občankaŽádost o nový občanský průkaz vás bude stát správní poplatek 100,-Kč. Dá se říct, že stovka není šílená částka, nesmí se vám ale stát, že byste občanku ztratila opakovaně – potom se pokuta může vyšplhat až k 10.000,-Kč!
  • Klíče od autaNový klíč vás přijde na 180,-Kč, pokud máte starší typ auta, pokud vlastníte „nováčka“, může vás to stát iZtráta kabelky 2000,-Kč. Ovšem nikde není psáno, že se cifra nemůže vydrápat i na 10.000,-Kč! Záleží na typu auta a roku výroby.
  • Klíče od bytu
    Obyčejný fabkový klíč nestojí svět. V situaci, kdy jste měla v kabelce i adresu svého bydliště je ale nutné, abyste si zařídila kompletní výměnu zámku –  to už něco stojí. Většinou se ceny pohybují od 1800,-Kč, v případě bezpečnostních zámků je cena i daleko vyšší.
  • Další nezbytnosti
    Občanský průkaz a klíče jsou základ. Ale do celkové sumy, na kterou vás ztráta kabelky může přijít, musíte započítat i peněženku – a její obsah co se týče ukradené hotovosti, pokud nosíte brýle tak jistě víte, že tahle záležitost rozhodně nepatří k nejlevnějším, zákaznické karty, čipy do posilovny karty na autobus, obědy atd.

Mobilní telefon – kapitola sama pro sebe

Ztráta kabelkySnad každá žena nosí v kabelce i mobilní telefon. Bodejť, přece nechcete být jako muži a nebudete si mobily cpát do kapes u kalhot. Takže při odcizení kabelky musíte – ve většině případů – počítat i se ztrátou mobilního telefonu. Když to vezmete kolem a kolemsamotný přístroj, který vás sice vyšel na nemalé penízeopláčete, ale rozhodně přežijete.  Ale co ty ostatní věci? Kontakty, fotografie, zprávy. Při pocitu, že si v té samé chvíli, co vy zařizujete výměnu dokladů, někdo pročítá vaše soukromé SMSky, nebo dokonce prohlíží osobní fotky, nejedné ženě běhá mráz po zádech a naskakuje husí kůže.

Nejenže ztráta kabelky vyžaduje jistou finanční hotovost, protože v dnešní době všechno něco stojí, znamená i újmu citovou, jelikož přijdete i o osobní věci v podobě fotografií či zpráv. Kabelku si koupíte novou a doklady zařídíte, stejně vás ale po hodně dlouhou dobu neopustí pocit, že vám někdo vlezl do soukromí.

Fotografie publikována se svolením Chanpipat, Stuart Miles, John Kasawa  Photography/FreeDigitalPhotos.