Zubní implantáty zajistí krásný úsměvHyzdí váš jinak krásný a zářivý úsměv díra po vypadlém zoubku? A nemáte pocit, že by to chtělo s ní něco udělat? Nejkomfortnějším řešením jsou zubní implantáty.

Jestli vůbec nevíte, o co se jedná, čtěte dále. Vše vám v našem článku vysvětlíme. Zjednodušeně řečeno je zubní implantát v podstatě šroubek, který lékaře zavede do zubní čelisti a na něj pak připevní zubní korunku. Zoubek je pak jako nový a navíc k nerozeznání od vašich vlastního!

Zubní implantáty? Samozřejmě, že bez bolesti

Postup zavádění zubního implantátu samozřejmě není tak přímočarý, jako jsme popsali výše, ale určitě se nemáte čeho bát, a už tuplem ne bolesti, kterou by vám zubní implantát měl způsobit. Vše totiž probíhá za použití lokální anestezie. Pro notorické strašpytly ze zubaře je tu však ještě jedna možnost…

Na prestižní klinice Brandeis Clinic můžete tento zákrok absolvovat dokonce v analgosedaci. Vedle lékaře se o vás bude starat i anesteziolog, který vás v podstatě uspí. Nebude tak na vás působit ani tradiční stres ze zubaře, kterým mnozí z nás trpí, ani bolest. A plusový bodík je, že si na průběh ošetření takřka nebudete pamatovat.

Postup zavádění zubního implantátu není složitý

Jak tedy lékař se zubním implantátem postupuje? Nejprve celé místo umrtví lokální anestezií. Když je oblast znecitlivěná, přistoupí k zavedení zubního implantátů. Do místa v čelistní kosti, kde je mezera po chybějícím zubu, vyvrtá malý otvor a do něj vloží zubní implantát. Ranku pak zašije a vy si chvíli počkáte, než zubní implantát dostatečně pevně splyne s kostí a celá oblast se zhojí. Doba vhojování zubního implantátu se pohybuje mezi šesti až osmi týdny, je-li použit titanový zubní implantát a probíhá-li celý proces bez komplikací.

Na Brandeis Clinic se komplikacím snaží vyhnout použitím titanu. Zubní implantát z toho materiálu lidský organismu přijímá bez problémů, nevyvolává podráždění ani alergické reakce a vše se rychle hojí. Doba hojení u jiných materiálů se může protáhnout až na půl roku. Pozitivem je u titanu také to, že v puse v důsledku zubního implantátu není cítit kovová pachuť, která se často objevuje za použití jiných kovových materiálů.

Až se zubní implantát a kost dobře spojí a celá lokalita je zdravá, přistoupí zubní lékař k našroubování korunky na implantát, kdy zubní implantát začíná plnit funkci kořene zubu. Váš krásný úsměv je hotov!

Nesmíte však usnout na vavřínech. Zubní implantát může svoji funkci plnit po léta, je ovšem třeba se o něj důsledně starat a dodržovat perfektní ústní hygienu. Zkušenosti jsou u pacientů kladné – „zub“ vypadá skutečně jako vlastní, nepůsobí v ústech jako cizorodé těleso a funguje také jako vlastní. Jen je třeba se o něj, ale samozřejmě o celou dutinu ústní vhodně starat!

Obrázek: pixabay.com