Zakrslý králíkToužíte po přítulném domácím mazlíčkovi, který bude zpříjemňovat vaše dny a dělat je veselejšími? Pokud bydlíte v bytě, jsou vaše možnosti na výběr „zvířecího“ člena rodiny poněkud omezené. Papoušek by jistě byl výborným společníkem, křeček je nenáročný na prostor, rybičky nepotřebují tolik pozornosti. To všechno jsou zvířátka, která jsou sice běžně chovaná v bytě, ale těžko se s nimi dostatečně „pomazlíte“.

Zakrslý králík jako milý společník

Králíci jsou velmi společenská zvířata. Vyžadují pozornost, zanedbávat je se rozhodně nevyplatí. Králík prostě touží po společnosti. Pokud si králíčka pořídíte a budete se mu odmalička věnovat, je pravděpodobné, že si ho skvěle ochočíte, králík si na vás zvykne a sám bude vaši pozornost vyhledávat. Sám si přijde pro vaše pohlazení, jako důkaz své oddané lásky vás bude olizovat a vydrží se s vámi dlouhé hodiny mazlit.

Zvířátko vzorné na hygienu

Králík je čistotné zvíře, právě proto je vhodný i do bytu. Je schopný naučit se chodit na svůj záchodek, je k tomu však potřeba vaše pomoc a jistá dávka trpělivosti. Králíčci jsou sice inteligentní a některým jedincům stačí pár dní na to, aby pochopili, kde mají svou potřebu vykonávat. Jsou ale i tací, kterým to trvá týden, dva, měsíc a nebo se to dokonce nenaučí vůbec. Je to otázka vaší výchovy.

Časově poměrně nenáročný tvoreček

Zakrslého králíčka můžeme s jistou dávkou nadsázky přirovnat k pejskovi. Výhodou oproti nim je, že ho nemusíte venčit. Přesto ale má s pejskem něco společného. Můžete ho naučit reagovat na různé povely, přivolat ho na zavolání jeho jména, cvičit s ním různé kousky a různě s ním dovádět. Nezapomeňte ale na to, že je velmi důležité věnovat králíčkovi alespoň pár hodin denně. Nevyžaduje sice celodenní péči, kdy byste se mu museli věnovat 24 hodin denně 7 dní v týdnu, potřebuje ale minimálně 4 hodiny „na svobodě“ mimo klec a alespoň pár chvilek strávených s vámi.

Králíček umí být věrným přítelem, kterému můžete říci cokoli a je jisté, že to na vás nepoví. Budete-li mu věnovat dostatek péče a ukážete mu, že ho máte rádi, bude vaši lásku opětovat a dávat vám ji najevo.

Fotografie publikována se svolením Artemisphoto Photography/FreeDigitalPhotos.net