nevěraNemalý počet párů se potýkal s tímto problémem. Většinou zjištění, že jsme byli podvedení, doprovází šok, který vystřídá pocit bezmoci, méněcennosti a zoufalství. Ačkoliv jistě na tento problém, pomyslí spousta lidí, není možné se na něj připravit. Universální recept jak ustát nevěru neexistuje. Zde také hraje roli, jak dlouho jste spolu, zda s osobou, která vás podvedla, dále zůstanete nebo si nadobro dáte sbohem. Vyhrožování, citové vydírání, častování vulgárními výrazy a vyhazováním kufrů za dveře, se situace nijak nezlepší.

Nalijte si čistého vína

Nejspíš si kladete otázku, proč zrovna vy? Čím jste si to zasloužili? Zde je zbytečné klást otázky, pokud se to již stalo. Ani dávat vinu sám sobě, není správně. Každá strana má svůj rub a líc. Vztah je týmová práce. Pokud je to jen trochu možné, mluvte spolu! Možná odhalíte příčinu, a bude možné se příště chyb vyvarovat. Ať už s ním, nebo někým jiným. Důvěra, která byla jednou zrazena, se jen těžko dobývá zpět. Rovněž je důležité vědět, zda se jednalo o jednorázovou záležitost, které partner lituje, nebo opakovanou nevěru. Mezi nejčastější příčiny nevěry se uvádí snaha o narušení sexuálního stereotypu. Psychologové potvrzují, že za nevěrou stojí vždy nějaký problém ve vztahu.

Neuzavírejte se do sebe

Stresové okolnosti, pod tíhou zmatku a všech emocí, se mnohdy dělají a říkají věci, které nelze vzít zpět. Někteří jedinci mohou trpět nechutenstvím, jiní se přejídat. Může se dostavit malátnost a nespavost. Rozhodně se neuzavírejte sami do sebe. Zkuste sport, přátelé, společnost jiných lidí, popřípadě vyhledat odborníka na mezilidské vztahy. A nikdy neházejte automaticky druhé pohlaví do stejného pytle s padouchem, který vám ublížil. Pokud se nesmíříte s nastalou situací a nevyčistíte svou hlavu a srdce od negativních pocitů (sebelítost, křivda, hněv, nenávist), budete si přitahovat do života podobné zážitky.

Ukončit vztah nebo odpustit?

To je otázka přímo na tělo. Uvádí se, že takový problém ustojí dva páry z deseti. Je totiž nanejvýš nutné, svému partnerovi zcela odpustit. Jistě, že se na nevěru nedá zapomenout, ale nesmí vás ani ve snu napadnou, při první hádce vmést partnerovi do obličeje výtku. Pokud budete jako tikající bomba, nemá smysl ve vztahu pokračovat.

Fotografie publikována se svolením David Castillo Dominici Photography/ FreeDigitalPhotos.net