Nemůžete v noci spát? Představíme vám zloděje spánku!

polohy při spánkuNemůžete-li v noci spát, hledejte za tím zloděje spánku. Pokud máte problémy večer upadnout do sladkého a ničím nerušeného snění a zároveň se ráno probouzíte celí rozlámaní, rozmrzelí a unavení, je nejvyšší čas seznámit se s příčinami, kvůli kterým nemůžete spát. Důvodů, proč se vám spánek vyhýbá, může být celá řada. My vám v dnešním článku představíme nejčastější zloděje spánku, kteří po malých soustech ukrajují z vašich spokojeně strávených nocí, nutí vás vstávat do nového dne bez nálady i energie, díky čemuž jste pak nevlídní na lidi kolem sebe. Budete-li zloděje spánku znát, můžete proti nim zakročit, být tak o krok napřed a konečně se plnohodnotně vyspat!

Mezi nejčastější zloděje spánku patří vysoká teplota v ložnici

Hned na začátku si představíme nejčastějšího zloděje spánku, tedy zbytečně vysokou teplotu ve vaší ložnici. Obecně platí, že by teplota vzduchu v místnosti, ve které spíte, neměla překročit 25°C (dolní hranice naopak nesmí klesnout pod 13°C) tak na to pamatujte a zbytečně si na noc netopte. Ideální je, když si těsně před spaním v pokoji vyvětráte, případně na celou noc necháte pootevřené okno.

Necvičili jste před spaním?

Pokud jste si před spaním dopřáli hodinku kardia, nemůžete se divit, že následně nemůžete usnout. Pamatujte, že minimálně 3 hodiny před tím, než se rozhodnete zachumlat se do peřin, byste se neměli věnovat výraznější fyzické aktivitě – tedy sportu. Ten vaše tělo nabudí, rozproudí krev v žilách a následně mu pak trvá, než se uklidní a vy tak upadnete do spokojeného snění.

Možná jste si trochu více přihnuli…

Mezi zloděje spánku patří i nadměrné množství tekutina to jak těch alkoholických, tak i těch nealkoholických. Jakmile vašemu tělu dopřejete příliš tekutin, budete během noci nuceni několikrát vstát a odebrat se na toaletu. Jistě moc dobře víte, že vstát z postele, dojít na toaletu a zase zpátky dokonale přeruší veškeré snahy o spánek.

Neusínáte za pomoci notebooku, televize či tabletu?

V současné době není žádným překvapením, že většina z vás usíná s tabletem v ruce či notebookem na klíně. Jenže modré světlo těchto vymožeností ovlivňuje produkci melatoninu (spánkový hormon) a jeho nedostatek se projeví tím, že nemůžete usnout.

Fotografie publikována se svolením tiverylucky Photography/FreeDigitalPhotos.net

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.