Piercing – móda nebo zvrácenost? 2. část

V minulém díle jsme si řekli, co to piercing je, jak dlouhou má historii a jak moc bolí jeho aplikace. V tomto díle se dozvíte, kde všude je možné piercing mít, jaká přináší omezení a zda má tato ozdobička i nějaká zdravotní rizika.

Piercing uší

Propíchnutí ucha je díky jednoduchosti a minimální bolestivosti nejrozšířenějším a zároveň nejoblíbenějším druhem piercingu. Aplikuje se ženám i mužům bez ohledu na věk – u mužů může být dírka v uchu znakem zženštilosti a takoví muži jsou často středem posměchu a cílem narážek typu „je to gay“. Lidé, kteří piercing v uchu u mužů odsuzují, by si měli uvědomit, že i řada významných mužů – jako například William Shakespeare, Francis Drake či Julius Caesar – měli dírku v uchu a nikdo se jim za to nesmál.

Piercing nosu

Piercing nosu je jedním z nejviditelnějších piercingů. Jelikož je umístěn na obličeji – a ještě k tomu úplně uprostřed – můžete si být jisti, že ho na vás rozhodně nikdo nepřehlédne.

Piercing pupíku

Tento druh piercingu je oblíben především mezi mladými děvčaty s plochým bříškem. Tato ozdobička se ale většinou velmi špatně hojí, přináší riziko zánětu, hnisání a kolikrát je piercing právě ze zdravotních důvodů z těchto míst odstraněn.

Genitální piercing

Piercing aplikovaný na genitálie rozhodně patří mezi ty nejvíce bolestivé. Intimní piercing se nachází jak u mužů tak i u žen. I když se jedná o ozdobu, kterou převážná většina lidí stejně neuvidí – maximálně vy, váš přítel/přítelkyně a váš gynekolog – je tento druh piercingu stále oblíbenější a vyhledávanější.

Piercing jazyka

Aplikace tohoto druhu piercingu je považována za nejméně bolestivou. Možná si říkáte, že je to blbost. Přeci jen, když se jen kousnete do jazyka, kolikrát to bolí jako čert. Přesto je tomu tak – ti, co piercing v jazyku mají, tvrdí, že bolí jen samotný vpich. Lékaři a to především stomatologové však tento druh piercingu v zásadě nedoporučují – po jeho aplikování do úst dochází k poškozování skloviny zubů. Ale proti gustu…

Falešný piercing

Falešný piercing může být tím nejideálnějším řešením pro ty, kteří se bojí bolesti, jejich věk aplikaci piercingu nedovoluje, rodiče jsou zásadně proti tomu – a dokud bydlíte pod jejich střechou, máte prostě smůlu – nebo pro ty, jejichž zaměstnání nošení piercingu neumožňuje.

Fotografie publikována se svolením Stuart Miles Photography/FreeDigitalPhotos.net

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.