2.Díl – Rady a tipy pro kojení odsávačkou

kojení odsávačkouPřinášíme vám druhý díl o kojení prostřednictvím odsávačky. Základní principy jsme si vysvětlili v prvním díle a dnes se zaměříme na intervaly mezi odsáváním mléka a péči o prsa. Při tomto druhu kojení můžete snadno začít prodlužovat dobu mezi kojením, obzvlášť pokud máte hodně mléka. Avšak po nějakém čase, může mléka začít ubývat. Proto by se intervaly odsávání měly dodržovat tak, aby vždy byla pokryta potřeba mléka dítětem. Odsávání mateřského mléka patří mezi způsob, jak svému miminku dát to nejlepší z vás. Dlouhodobě kojené dítě má nejen zdravotní, ale i psychologické a imunologické výhody. Mateřské mléko obsahuje důležité výživné látky a minerály. Doporučená doba kojení je minimálně šest měsíců. Tento druh kojení je zdravý, bezpečný a dostupný. Jen je vhodné znát základní pravidla. A výhodou určitě je i fakt, že vás u krmení může zastoupit tatínek.

Na co nikdy nezapomínat

  • V období po nemoci pravděpodobně zjistíte, že máte méně mléka. Nemusí vás zachvacovat panika, je to běžný jev. Jen začněte odsávat mléko častěji a tím nastartujete jeho produkci. Většinou to trvá kolem čtyř dnů a pak se dostáváte opět do normálu.
  • Hýčkejte své bradavky. I přes tento způsob kojení jsou bradavky namáhány a proto je nutné o ně pečovat. Používejte krém, jako při běžném kojení.
  • Pokud vás trápí prasklinky na bradavkách, konzultujte to s lékařem. Ten vám pravděpodobně přepíše vhodnou hojivou mast. Zvlášť při dlouhodobém odsávání se mohou vyskytnout nepříjemné a bolestivé prasklinky.
  • Jak ukončit kojení? Nikdy neodsávejte úplně vše. Neprotahujte pouze intervaly mezi odsáváním, ale rovněž vždy odsajte pouze část mléka, tak abyste pocítila úlevu, ale ne všechno.

Fotografie publikována se svolením David Castillo Dominici Photography/FreeDigitalPhotos.net

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.