Dolíčky na zadečku a stehnech známé jako celulitida potrápí nejednu dívku či ženu různého věku. Ani mladé dámy nejsou tomuto estetickému defektu uchráněny. Svým vzhledem připomíná kůrku z pomeranče, proto se jí přezdívá „pomerančová kůže“.
Celulitida vzniká tak, že dojde k zvětšení objemu podkožních tukových buněk a ty jsou vytlačovány na povrch kůže. Vytváří se tak ony nevzhledné dolíčky. V místech s dolíčky je značně omezen průtok krve a lymfy. Celulitidu má na svědomí mnoho faktorů. Od genetické dispozice, přes sedavé zaměstnání, hromadění toxinů v těle, až po hormonální změny, ať už přirozené nebo způsobené hormonální antikoncepcí. K dalším faktorům patří dlouhé stání, nedostatečný pohyb, kouření či špatný pitný režim.
Prevence je základ
Mnohem lepší je zaměřit se na prevenci, ale většina hledá odpovědi na své otázky až v době, kdy řeší daný problém. Existuje tedy nějaká šance? Ano – vždycky existují možnosti, ale musíte chtít a konat.
Jak s celulitidou bojovat?
Eliminace projevů „pomerančové kůže“ je jedním z nejdiskutovanějších témat současné kosmetiky. Existuje mnoho metod, které s celulitidou pomáhají bojovat. Mezi nejčastěji užívané metody patří přístroje, které podpoří krevní oběh v kritických partiích a urychlí tak látkovou výměnu. Patří sem například karboxyterapie, radiofrekvence, lymfodrenáže, lymfatické masáže či kavitace. Chcete-li se i sami podílet na zmírnění či úplném odstranění, je vhodná detoxikace, pravidelné cvičení, peeling a masáže, změna jídelníčku a dodržování pitného režimu. Jedná se v podstatě o soubor vedoucí ke změně či úpravě životního stylu.
Hýbejte se!
Očekáváte-li, že se budete ládovat dobrotami a následně je zapíjet sladkými nápoji a večer použijte peeling, zábal a speciální krémy tak vás můžeme ujistit, že to nefunguje. Je nutné zapojit pravidelný pohyb, a to minimálně obden. Pro účinnost cviků je podmínkou zapojení veškerých svalů v dolní části těla i bříška z rozmanitých úhlů.
Obrázek: pixabay.com
Komentáře