3 tipy jak využít kávu v kosmetice

3 tipy jak využít kávuMožná je pro některou z vás káva ranní záchrana, která vás vzpruží. Možná ji vyhledáváte jen v případě největší únavy. Po dnešním článku ji však budete vyhledávat z úplně jiných důvodů! Je totiž skvělá při péči o vlasy, pleť i tělo.

Proč je tak úžasná?

Každá správná káva obsahuje kofein, který podporuje tok v lymfatických uzlinách. Olej, který obsahují zrníčka kávy, potom dokáže zabránit předčasnému stárnutí kůže. Jak správně kávu používat se podívejte níže. Recepty, v nichž najdete několik beauty tipů, se provádějí s mletou kávou.

  1. Pryč s vráskami

Vrásky mohou potrápit i ženy těsně po dvacítce. Pokud vy patříte mezi ty, které starosti s vráskami chtějí ještě na několik let hodit za hlavu, vyzkoušejte kávovou masku. Stačí uvařit hrnek silné kávy a připravit si žitnou mouku. Až káva vychladne, přidávejte do ní mouku tak dlouho, dokud nevznikne hustý krém. Potom už stačí přidat jeden žloutek a vpracovat jej do kávové hmoty. Masku poté naneste na pleť a nechte působit. Po 15 minutách ji šetrně smyjte vlažnou vodou.

  1. Káva na suché vlasy

Kofeinová bomba, kterou si vytvoříte z 1 žloutku, 3 lžic olivového oleje a 2 lžic mleté kávy dodá vašim vlasům lesk a sílu. Také je vyživí a dodají potřebnou hydrataci. Stačí zmíněné ingredience promíchat a vzniklou směs aplikovat do délek vlasů. Podle libosti a času nechte masku na vlasech působit a poté ji důkladně smyjte. Ale pozor! Masku z vlasů smývejte vlažnou vodou – spíše chladnější, protože pod teplou vodou by mohlo vajíčko vytvořit cucky a ty se vlasů jen tak nepustí. Pokud na to zapomenete, není třeba panikařit. Až vlasy uschnou, vajíčko vyčešete kartáčem.

  1. Celulitida? Žádný problém

Možná jste slyšeli o tom, že káva, kterou pijete, může zhoršit vaši celulitidu. Proto ji nebudeme pít, ale zaútočíme na pomerančovou kůži pěkně přímo na povrchu pokožky.

Zábal

Na tento kávový zábal byste si však měla udělat více času, protože potom možná bude potřeba umýt koupelnu.

Kávovou sedlinu, která zbyde ze silné kávy, ještě za tepla namažte na vaše problémové partie a něčím je zabalte – můžete si vzít upnuté legíny, obalit se potravinářskou fólií atp. Po dvaceti minutách kávu důkladně smyjte.

Peeling

Druhá možnost, jak zatočit s celulitidou, je peeling. V podstatě jde o samý proces – zahřátou kávovou sedlinu aplikujte na místa, kde máte celulitidu, akorát hned poté běžte do sprchy a než kávu smyjete, vmasírujte ji do pokožky.

TIP: Kávovou sedlinu můžete také přidat do sprchového gelu. Zdravý peeling proti celulitidě si tak můžete dopřát klidně každý den!

Obrázek: pixabay.com

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.