4. října – dnem zvířat

zvířataI zvířata mají svůj mezinárodní den. Je to 4. října, kdy v kalendáři slaví jméno František.

Udělejte tedy svému zvířátku radost tím, že mu nejen koupíte nějakou tu dobrůtku, či mu připravíte malý, zdravý dortík, ale i to, že je vezmete na procházku. Cokoliv je dobré udělat, nežli nic. Vždyť jim vděčíme za ty příjemné chvíle, které věrně s námi tráví.  Jejich roztomilá očka, jemné pohlazení je mnohem více, než nějaký drahý dárek, který můžeme dostat od svých přátel, či rodiny.

Upuštěná zvířata

Nezapomeňte ale i na opuštěná zvířata v útulcích, či jiných stacionářích. Právě proto, tento den vzniknul. Na světě je spousty opuštěných zvířat, které by potřebovali pohlazení, kvalitní stravu, útulný domov.  Stojí to ale mnoho financí, které často tyto organizace nemají. Podívejte se na nějaké stránky útulků ve vašem blízkém okolí, ale i v jiných městech a sami budete překvapeni, kolik jich je a stále přibývají. Pošlete jim nějakou finanční pomoc. Dovolte jim, aby se alespoň na nějakou dobu cítili dobře.  Nemáte-li peníze, můžete jim pomoci i jinak a to, že budete dobrovolně venčit ubytované pejsky nebo pomůžete uklidit pracovníkům útulku kotce. Neseďte tedy doma a běžte za nimi. Pomoc je vždy vítána.

Koupě zvířátka

Pokud už chcete nějaké to zvíře vlastnit, musíte si dobře uvědomit, co všechno potřebuje a co mu můžete nabídnout. Je to velké, důležité rozhodnutí ve vašem životě. Nejen že to ovlivní vás, ale i okruh vašich blízkých. Sem tak musíte svého miláčka dát na hlídání, a jak dobře víme, ne každý má cit a pochopení pro zvířátko.

Fotografie publikována se svolením Artur84  Photography/FreeDigitalPhotos.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.