5 výmluv, které vám brání ve cvičení!

cvičeníZnáme to jistě všichni. Jakmile pořídíte nový kalendář a začíná další rok, přichází předsevzetí, která snad nikdy nenastanou. Bylo i vaším předsevzetím více cvičit? Ještě jste nezačali? Je nejlepší čas, ještě stihnete zhubnout do plavek! My známe nejčastější výmluvy, kvůli kterým na cvičení kašlete. Po přečtení článku si položte ruku na srdce – jistě několik z těchto výmluv znáte. Popadněte činky a směle do toho!

„Nemám  na cvičení čas!“

Asi nejčastější výmluva směřuje na čas. Přitom nikdo netvrdí, že musíte cvičit denně 4 hodiny! Stačí si vymezit třikrát týdne půl hodinku. Ať už je to ráno nebo odpoledne, někteří preferují protažení před spaním, určitě někde je. Nedíváte se třeba denně 2 hodiny na seriál? To je ten nejlepší čas, kdy cvičit! Cvičit můžete totiž i při jeho sledování.

„Nedotknu se ani prstů na nohou!“

Další výmluvou je fakt, že nemáte fyzičku, při vyjití schodů se zadýcháváte, nedokážete se pořádně ohnout, aniž by vás tahaly všechny svaly v těle. A to je právě důvod, proč cvičit! Nezáleží na tom, že ze začátku nezvládnete běžet deset minut v kuse. Den ode dne to bude lepší. Už po pár cvičeních uvidíte, že jste flexibilnější a vaše plíce toho více zvládnou.

„Nemám na to věk.“

Říkáte si, že je vám přes padesát, proto nemá cenu cvičit? A proč by nemělo? Je jedno, jestli jste dítě, dospělý, nebo se chystáte do důchodu. Nikde není napsáno, že všichni musí cvičit to samé. Třicetiletý unese svoji váhu, šedesátiletý může cvičit na fitness míči. Cvičení pomůže všem, bez rozdílu pohlaví či věku.

„Budou se mi smát.“

Bojíte se, že půjdete do posilovny, kde budou všichni vytrénovaní a budou se vám smát, že po pěti minutách jste zpocení a udýchaní? Děláte si starosti, že vás někdo uvidí, jak utíkáte podél silnice, a nestačí vám dech? Od toho je tu možnost cvičit doma podle videí. Navíc běhat můžete večer. A v posilovně nikdo nemá čas vás sledovat a smát se vám!

„Nepůjde mi to.“

Každý vše nezvládne, to je pravda, proto nemusíte zoufat, že vám nepůjde jóga! Zaprvé, nejdřív to musíte vyzkoušet, než si troufnete tvrdit, že vám to nepůjde. A zadruhé, když vám to nebude vyhovovat, jsou tu desítky sportovních aktivit, individuálních i kolektivních, které můžete dělat! Stačí jen hledat, zkoušet, poznávat.

Obrázek: pixabay.com

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.