BIO kosmetika – to nejlepší pro vaše zdraví

1974996_10202519289997192_821495778_n

Jen málokterá žena by se dokázala obejít bez kosmetických přípravků – ať už pečujících nebo dekorativních. Bohužel mnohdy na cestě za dokonalým vzhledem přehlížíme důležité faktory, zejména vysoký obsah škodlivých látek, které nejsou pro vaše zdraví tou nejlepší volbou. BIO kosmetika je v tomto ohledu úplně jiná.  Je čistě přírodní, zdravá a obsahující jen složky přírodního původu, a proto je pro lidskou pokožku velmi prospěšná. Jestliže pro sebe chcete jen to nejlepší, nenechte si ujít dnešní článek, ve kterém se BIO kosmetice podíváme blíže na zoubek.

BIO kosmetika – čistě přírodní složení pro vaši krásu

BIO kosmetika možná na první pohled vypadá jako ta klasická, se kterou se běžně setkáváte prakticky na každém kroku. Má podobně přitažlivé balení, cenově se dokáže vyrovnat běžným výrobkům a co se vůně týče, rozhodně nebudete o nic ochuzeni. Největší rozdíl a zároveň i kámen úrazu se skrývá ve složení, kterému ale drtivá většina lidí nevěnuje sebemenší pozornost – a to je chyba. BIO kosmetika, která má právo nést toto označení, může obsahovat pouze čistě přírodní ingredience, které neublíží vašemu zdraví, ba právě naopak, tato kosmetika pomůže obnovit přirozenou funkci vaší pleti.

BIO kosmetika, pěstovaná s ohledem na životní prostředí

Máte již dost výrobků, přeplněných umělými barvivy a syntetickými látkami, za které ještě platíte v obchodech nekřesťansky vysoké částky? Pak bude  BIO kosmetika vaše jasná volba!

k6Dw08pI3OxEMFXSuLYAdI0BHRF1_K9PzdUNMn5JiEAOW5z70nM7zJDHWkmcU2bVmd9yYYcZákladem je, že veškeré ingredience jsou získávány z ekologického zemědělství. BIO kosmetika obsahuje pouze přírodní složky, jako jsou např. esenciální oleje, výtažky z bylinek, přírodní másla a oleje. Poznáte ji tak, že na obalu najdete jeden z certifikátů, které prokazují přísně přírodní složení, protože na kvalitu biokosmetiky platí podobně přísná pravidla jako na biopotraviny. Jedním z certifikátů, prokazujících přírodní původ kosmetiky je „Soil Association“, za kterou se skrývá největší a nejuznávanější organizace ve Velké Británii, která se zabývá kontrolou a certifikací produktů pocházejících z ekologického zemědělství.

Zapojte se do fair trade obchodování

Pokud vám záleží na tom, zda je Vaše kosmetika vyrobena také za férových podmínek,  vsaďte na tu, která navíc nese označení FairTrade. Lidé, kteří pro vás pěstující a vyrábějící přírodní kosmetiku, například v Asii, Africe, nebo Latinské Americe za „normálních“ okolností jsou za svoji práci často neférově ohodnoceni. Mnoho z nich tráví na polích či plantážích většinu volného času, celý rok se pečlivě starají o úrodu, kterou jsou ale ve finále nuceni prodat nízko pod cenou.

Proto vznikl již před lety model obchodování Fair Trade, který je založen na tom, že výrobci dostávají za svoji práci spravedlivou odměnu, pracují v bezpečných podmínkách a mají garantovanou cenu za své produkty. Na ferovamoda.cz naleznete pestrý výběr BIO kosmetiky různých značek. Pokud jde o férovost a 100% přírodnost, pak doporučujeme např. Značku AKOMA, původem z Ghany, která obsahuje 100% složení s vysokým obsahem bambuckého másla, nebo Dr. Bronner. Obě kosmetiky nesou rovněž certifikaci FairTrade. Na stránkách najdete samozřejmě další značky, jako je Bentley Organic, Martina Gebhart, nebo česká kosmetika Naturinka. Stačí si jen vybrat!

Obrázek: ferovamoda.cz

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.