Buďte sobec! Známe situace, kdy si to můžete dovolit!

 SobecBýt sobec je čas od času dovoleno. Jistě i vám bylo od malička do hlavy vštěpováno něco jiného a rodiče vám často říkávali, ať nejste sobec a nemyslíte jen na sebe. Jenže tu a tam si to přeci jen můžete dovolit a my vám v dnešním článku ochotně prozradíme kdy! Ačkoli jste byli byli vychováváni k tomu, abyste nebyli sobci, dnešní článek vás přesvědčí o něčem jiném. Existují totiž situace, kdy je na místě myslet sami na sebe. Pokud nevěříte, přečtěte si následující řádky – uvidíte, že na jejich konci prozřete! 

Buďte sobec, když jde o…

…váš čas!

A teď ruku na srdce: kolik lidí ve vašem okolí – rodina, nadřízení, přátelé, přítel/kyně – si dělá nároky na váš čas? A pak si odpovězte, zda vám vůbec zbývá čas jen sami na sebe. Ne? Pak je něco špatně! V takové chvíli můžete být sobec a dát okolí najevo, že se nemůžete rozkouskovat dle jejich nároků a potřeb a že jednoduše potřebujete čas jen pro sebe. Jsou-li rozumní, určitě to pochopí.

…vaše peníze!

Jde-li o finance, být sobec je rozhodně na místě! Pokud jste to vy, za kým si přátelé či rodina chodí jako do banky, nebo pokud jste to vy, kdo blízkým kupuje jen drahé dárky na úrovni a pak jste to jen vy, kdo musí obracet každou korunu, aby vyšel do výplaty, buďte sobec! Jsou to vaše peníze a vy jste jejich pánem!

…vaše tělo!

Neměli byste si druhé nechat zasahovat do věcí týkajících se zdraví či vizáže. Každý svého štěstí strůjcem, a pokud jste se rozhodli vykašlat se na diety a raději jste se začali mít rádi takoví, jací jste byť s pár kily navíc, nenechte nikoho dalšího, aby vám za to dával kázání, mluvil vám do vašeho rozhodnutí či se jej snad snažil vyvrátit a změnit. Ne! Buďte sobec i co se týče vašeho zdraví – máte na to právo!

Fotografie publikována se svolením Imagerymajestic FreeDigitalPhotos.net

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.