Darujte „štěstíčko“ po celý rok

darujte štěstíčkoMít štěstíčko po celý rok by si snad přál každý. Neznám nikoho, kdo by si nepřál lásku na celý život, štěstí, pevné zdraví. Mnozí z nás mají své talismany pro štěstí a pevně v tom věří, jiný věří na osud, někdo si napomůže ke štěstí a jiný jen čeká, až se snad někdy objeví. Ale co je to štěstí? Každý z nás má jinou představu o tom, jak má vypadat. Ale určitě se shodnete na tom, že štěstí má podobu čtyřlístku. Pokud se nám podaří najít onen čtyřlístek, určitě si ho schováme do peněženky a nosím ho vždy s sebou.

Štěstí můžete i darovat

Štěstí je většinou pocit, který nás zahřeje na srdci. Ať už je to dárek, nebo pohlazení, pusa, objetí, úsměv, tohle všechno nás dělá šťastným.  Jenže život není peříčko a málo kdo z nás má na růžích ustláno. Tak pokud můžete něco udělat proto, aby ten druhý byl alespoň na chvíli šťasten, neváhejte a udělejte to hned. Takovým talismanem pro štěstí je rostlina nazývané štěstíčko.

Oxalis deppei – štěstí

Tato malinká rostlina pochází z Mexika, kde rovněž symbolizuje štěstí. Je to malinkatá zelená rostlina, která není příliš náročná na péči. Nicméně pokud se nebudete dobře starat o toto krásné štěstí, i ono může ovadnout. Má nádherné růžové, nebo i fialové křehké květy a čtyři lístky jsou zeleno – fialové s tvarem připomíná srdce.

Co štěstíčko potřebuje?

Širší nádobu s rašelinovým substrátem, musí být chráněno proti slunečným paprskům. Má rádo temnější a chladnější místa, ideálně na severním okně. Na jaře a létě, kdy je to doba vegetace, zalévejte více a častěji. Ne však tak, aby v misce (pod květináčem) bylo příliš vody. Zemina nesmí nikdy vyschnout a je dobré čas od času přihnojovat tekutým substrátem tuto rostlinu.

Fotografie publikována se svolením Author: werner22brigitte License: Public Domain Dedication http://all-free-download.com/free-photos/

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.