detoxikacePříroda se začne brzy probouzet. Po zimě bude zregenerovaná, znovuzrozená. Vše kolem bude nové. Zkuste změnit trošku i své já a připravte se na jaro! Detoxikace vám pomůže zregenerovat vaše já.

Detoxikace – potřebujete ji?

V mnoha článcích se dočtete, že je čas od času potřeba restartovat tělo detoxikací. Mnozí radí držet půst, mnohdy až příliš dlouho, jiní radí pít speciální nápoje… Než ale začnete rozebírat možnosti detoxikace, uvědomte si, kdy přesně ji potřebujete. K tomu musíte začít vnímat více svoje tělo. Pokud se tedy cítíte unavení, cítíte, že nemáte v životě řád, nebo se jen chcete zbavit sladkostí či alkoholu ve svém jídelníčku, je detoxikace na místě!

Nikdy se nenuťte!

Detoxikace musí pocházet z vás samotných. Pokud se necítíte na očistu, nenuťte se do ní, nenechte se ani nutit nikým jiným. Když se do toho pustíte z donucení a ne z vlastního přesvědčení, ničemu to nepomůže. Nebudete se cítit lépe po fyzické ani po psychické stránce.

Pro každého něco jiného

Každý potřebuje něco jiného. Nelze obecně říci, že pro všechny je dobré při detoxikaci omezit maso či luštěniny. Rozhodně lze ale říci, že není vhodné držet měsíční půsty, anebo si pořizovat speciální nápoje. Je to zbytečné, nákladné a mnohdy neúčinné. Co však můžeme obecně poradit všem, je držet se na jaře teplých pokrmů, které vyživí organismus. Je vhodné ráno snídat teplé kaše, udržet si v jídelníčku obiloviny.

Každému pomůže umírnění se

Co však můžete doporučit každému, je omezení velkého množství cukrů, tuků a soli napořád. Možná je vhodným začátkem pro nové stravovací návyky třídenní detox, jehož režim vám představíme v příštím díle.

Obrázek: pixabay.com