Domácí masky na mastnou pleť

maska na pleťMasky na pleť slouží k vyčištění pleti, jejímu projasnění či dodání energie. Existuje jich celá řada od nejrůznějších značek. Nejjednodušší je ovšem vyrobit si ji doma. Je to levnější a téměř vždy ihned k dispozici!

Med nepatří jen do čaje

Tato maska z medu, banánu, zeleného čaje a jogurtu vám zajistí pleť matnější, ale ne vysušenou. Pleť nebude napjatá, ale krásně zvláčněná a hydratovaná. Také vám samozřejmě pleť krásně vyčistí a osvěží.

Je to jednoduché: Připravte si polovinu banánu, jednu lžíci bílého jogurtu, poté jednu lžíci medu a jeden sáček zeleného čaje. Sáček s čajem – ať už uvařeným nebo ne – rozstřihněte a obsah přidejte do misky k ostatním surovinám. Ty pečlivě promíchejte vidličkou. Vznikne jemná pasta, kterou aplikujte na pleť, ale vyhněte se očím! Masku pak nechte 15-20 minut působit a nakonec ji smyjte vlažnou vodou.

Hrozny, okurka, jablko také pomůžou

Hroznové víno stahuje póry a osvěží vaši pleť. Stačí hrst hroznů rozmačkat, přidat lžíci medu a důkladně to spolu promíchat. Na obličej hmotu naneste ve větším množství, nechte zhruba 20 minut působit a opláchněte vlažnou vodou.

Pokud fandíte více okurce, která pleti dodá energii a zmatní ji, stačí smíchat 2-3 lžíce rozmixované salátové okurky se 4 lžícemi bílého jogurtu. Místo jogurtu lze použít i tvaroh. Po aplikaci na pleť nechte klasicky masku působit 15-20 minut a opláchněte.

A jak pomůže jablko? To dokáže pleť zjemnit, odstraní odumřelé buňky a navíc obsahuje kyseliny, které jsou pro pleť prospěšné. Stačí jablko nastrouhat nebo rozmixovat a nanést na pleť. Můžete nechat působit, jak dlouho chcete. Ale dejte si pozor, aby jablko po nastrouhání před použitím nezhnědlo. Poté už není vhodné jej použít.

Další nápadité ingredience

Masku na pleť si v podstatě můžete vytvořit, z čeho jen chcete! Jelikož se nejedná o žádnou chemii, nemůžete si nijak ublížit. Masky tvořte z ingrediencí podle toho, co od ní očekáváte. Chcete-li pleť vyživenou, přísadou bude banán. Jahody zvolte ve chvíli, kdy chcete vyčistit tváře. Jestli-že trpíte ekzémy nebo máte akné, zvolte nastrouhanou bramboru. Stačí jen vyzkoušet, co vaší pleti nejvíce vyhovuje!

Fotografie: Beauty treatment Author: Mislav Marohnić licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.